kayhan.ir

کد خبر: ۱۶۷۶۲۲
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
پیام رهبر انقلاب به اعضای گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی
پیام رهبر انقلاب خطاب به اعضای گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی، روز گذشته در اجتماع جهادگران در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) قرائت شد.

پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۸ جمعی از نمایندگان گروه‌های جهادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار بر «پیشرفت بدون حد در اندیشه و کار جهادی»، «لزوم تبدیل حرکت‌های جهادی به گفتمان عمومی» و «لزوم ثبات قدم در صراط مستقیم» تأکید کردند.
رهبر انقلاب اسلامی یک روز پس از این دیدار صمیمی نیز نکاتی را در قالب پیام به جوانان گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی مرقوم کردند که این پیام دیروز (چهارشنبه) در مراسمی با حضور ۱۵۰۰ تن از اعضای گروه‌های جهادی در مصلای حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی قرائت شد.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسمه‌تعالی
جوانان عزیز گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی افزون بر چند کلمه‌ای که دیشب حضوراً گفته شد:
- اولاً: کارتان با ارزش است. سپاس امثال من حق آن را ادا نمی‌کند؛ سپاس خدا نصیبتان باد، شکرالله مساعیکم.
- ثانیاً: کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به‌کار گیرنده‌ هرچه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است، و این دو هیچیک نقطه پایان ندارد. پس کار جهادی امروز شما می‌تواند ده‌ها و صدها برابر، کیفیت و ارتقاء و گسترش یابد.
- ثالثاً: ارتقاء فکری و عملی جهادگران (که گزارش آن را دادید) آنها را از خدمت‌رسانی‌های ابتدائی و یَدی غافل و دور نکند. تعمیر دیوار و بام و خانه آن پیرزن روستایی، به شما و کارهای بزرگتان برکت و نورانیت می‌بخشد.
- رابعاً: شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه‌ معرفتی اسلام در این‌باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بِرّ و تقوا و لزوم نفع رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال اینها است در برابر میلیون‌ها جوان کشور بگذارید.
- خامساً: جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده خدمت، به خود خدمت‌رسان سود می‌رساند. دل‌کندن از بهره‌های شخصی برای بهره‌رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقاء و اراده را قوّت می‌بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می‌کند.
این را با قول و عمل خود به کسانی که هنوز قدم در وادی خدمت‌رسانی نگذاشته‌اند، نشان دهید.
- سادساً: در محیط خدمت‌رسانی با اخلاق نیکو و عمل مؤمنانه؛ اجتناب از محرمات، تقید به مستحبات، فضای پیرامون خود را آکنده از عطر ایمان و عمل صالح کنید.
- سابعاً: حتماً خودِ مردم منطقه‌ خدمت‌رسانی، به‌ویژه جوانان را در کار خدمت‌رسانی شریک کنید. این نیز خدمتی بزرگ به آنها است.
- ثامناً: به ارتباط گروه‌های جهادی با یکدیگر و ارتباط آنها با دستگاه‌های قادر بر پشتیبانی، بپردازید بی‌آنکه دچار ارتباط‌های اداری مرسوم و دست‌وپاگیر شوید.
- تاسعاً: کارهای خود، پیشرفت‌های خود، موقعیتهای خود، توانائی‌های روزافزون خود را به شکل هنرمندانه به اطلاع همگان برسانید. نشان دهید که جهاد موفق شما که فقط بر گوشه‌ای از ظرفیت‌های انسانی کشور متکی است، چقدر زیبا و شوق‌انگیز است.
صلوات و سلام خدا بر روح مطهّر حضرت امام ابی‌جعفر الجواد سلام‌الله‌علیه
سیّد علی خامنه‌ای
جمعه ۳۰ ذی‌قعده، ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
گفتنی است در گردهمایی بزرگ جهادگران بسیجی و مردمی ، سردار محمدحسین سپهر جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی تصریح کرد: با 12 هزار گروه جهادی و تمام کسانی که در گرو آبادانی کشور دارند آمادگی داریم تا پیام رهبری را بشنویم و عملیاتی کنیم و در پیاده‌سازی این پیام ستاد تشکیل بدهیم.
محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز طی سخنانی با بیان اینکه اولین خطاب رهبر انقلاب به جوانان جهادی است، تصریح کرد: امروز بعد از چهل سال از انقلاب اسلامی، که رهبر انقلاب در پیام گام دوم انقلاب خطاب به جوانان فرمود که جوانان منتظر تعارف و واگذاری کارها و سمت‌ها نباشد.
قالیباف تاکید کرد: همانطور که امنیت را مدیون جوانان هستیم رهبر امروز پرچم خدمت را به دست جوانان داده است و جوانان باید این پرچم را در راه پیشرفت و تحول اقتصاد به قله‌های موفقیت برسانند و این جوانان بدون وابستگی به بروکراسی‌های اداری به پیش روند. وی در پایان با بیان اینکه اقدام و عمل انقلابی در جبهه انقلاب باعث پیروزی شد، خاطرنشان کرد: باید زیست انقلابی و مؤمنانه داشته باشیم و بدون طبقه‌بندی به مردم خدمت
 کنیم.
همچنین سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده کل سپاه نیز در این گردهمایی بزرگ تاکید کرد : ما باید بتوانیم زبان جهادی را به‌جای دیوانسالاری جایگزین کنیم و مشارکت عمومی و مردمی را به کارهایمان اضافه کنیم چراکه بسیج و گروه‌های جهادی آماده هر کاری برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب هستند.
وی با ‌اشاره به اینکه همه چیز برای یک جهاد و جهش بزرگ آماده است، گفت: امیدواریم با مشارکت جوانان که آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند، بتوانیم الگوی اسلامی را به جهان بشریت عرضه کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: