kayhan.ir

کد خبر: ۱۶۷۳۸۸
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق سازمان تعزیرات:
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات گفت: هماهنگی قاچاقچیان با برخی از افراد صاحب‌منصب در استان‌های مرزی از دلایل قاچاق لوازم خانگی به کشور است.به گزارش روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالمجید اجتهادی در یک برنامه رادیویی با موضوع قاچاق لوازم خانگی به کشور، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از قاچاق لوازم خانگی به کشور از طریق بازارچه‌های مرزی صورت می‌گیرد، گفت: در حال حاضر تبلیغات گسترده‌ای انجام می‌گیرد که افراد می‌توانند در بانه خرید کنند و در تهران تحویل بگیرند و این موضوع قطعا زیبنده نظام که با قاچاق کالا مبارزه می‌کند نیست.
اجتهادی افزود: متاسفانه یکی از دلایل وجود بازارچه‌های مرزی و گسترش قاچاق لوازم خانگی به دلیل مشکلات حوزه قوانین و سوءاستفاده از آن است. در کنار برداشت‌های ناصواب از قوانین و مقررات، هماهنگی قاچاقچیان با برخی از افراد صاحب‌منصب در استان‌های مرزی از دلایل قاچاق لوازم خانگی به کشور است و در حقیقت آن صاحب‌منصبان ورود کالا به مرزی‌های کشور را تسهیل می‌کنند. عمده این قاچاق‌ها تحت عنوان ته لنجی و کالای ملوانی صورت
می‌گیرد.
وی تصریح کرد: هیچ ماده‌ای تحت عنوان کوله‌بری در قانون نداریم. هیچ کس نمی‌تواند تحت عنوان سهمیه مرزنشینی این حجم از کالای قاچاق را وارد کشور کند. قوانینی مانند کالای ته لنجی قرار بود معیشت ملوانان را تقویت کند و اصلا موضوع لوازم خانگی مطرح نبوده است.
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه برداشت‌های ناصواب از قانون رویه شده است، عنوان کرد: متاسفانه با توجه به این وضعیت، دستگاه‌های نظارتی هر چقدر بخواهند اعمال قانون کنند، تبدیل به یک معضل می‌شود و به عنوان مثال اگر بخواهند کالاهای ملوانی و ته‌لنجی را سامان دهند، اعتراضات زیادی توسط برخی از مردم صورت می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: