kayhan.ir

کد خبر: ۱۶۶۸۸۸
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 34 حلقه چاه غیرمجاز در منطقه ویلادره بومهن، از برداشت سالانه حدود 693 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، علیرضا نیکنام درباره تلاش‌های صور گرفته برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز آب، گفت: با تلاش کارشناسان حقوقی، همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته در منطقه ویلادره بومهن از توابع شهرستان پردیس 34 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس، در مجموع به عمق  1304 متر و دبی 35  لیتر برثانیه مسدود شد.
وی با بیان اینکه این تعداد چاه‌ در جهت اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 693 هزار متر مکعب آب سفره‌های زیرزمینی جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد.
 نیکنام خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: