شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
کد خبر: ۱۶۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
سفرا و دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند اگر مشکل بودجه و کاهش حقوق آنها حل نشود، تمام ساختمان‌های دیپلماتیک از جمله سفارتخانه‌ها را در کشورهای خارجی تعطیل می‌کنند.

رژیم صهیونیستی با چالش‌های زیاد مواجه است و چالش‌های امنیتی مهم‌ترین دغدغه این رژیم است. اخیرا شورش یهودیان اتیوپیایی‌تبار نیز، شکاف‌های اجتماعی موجود در این سرزمین اسغال شده را نمایان‌تر کرد. حالا خبر رسیده ممکن است به دلیل چالش‌های مالی، تمام سفارت‌خانه‌های این رژیم تعطیل شود.
به گزارش فارس، درپی بحران بروز بودجه در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، سفرا و دیپلمات‌های این رژیم در نامه‌ای به این وزارتخانه از تصمیم خود برای بستن ساختمان‌های دیپلماتیک در کشورهای خارجی به دلیل کاهش بودجه این وزارتخانه خبر دادند. به نوشته خبرنگار شبکه صهیونیستی «کان‌نیوز» سفرا و دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی در کشورهای خارجی طی نامه‌ای به رئیس‌کمیته کارکنان وزارت خارجه این رژیم، ضمن تهدید به تعطیل کردن تمام ماموریت‌های خود، خواستار لغو طرح این وزارتخانه برای کاهش بودجه و حقوق آنها شدند.
در بخشی از این نامه آمده: «اسرائیل به روشی که هم‌اکنون عمل می‌کند، در حال نابود کردن سیستم دیپلماتیک و تبدیل کردن خود به تنها دولتی است که روابط خارجی را به شیوه‌ای منظم انجام نمی‌دهد». کابینه رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش و برای جبران هزینه‌های سرسام‌آور جنگ سال 2014 علیه نوار غزه تصمیم گرفت که میلیون‌ها دلار از بودجه تمام وزارتخانه‌ها از جمله وزارت امور خارجه را کاهش دهد. سال گذشته نیز تعداد قابل‌توجهی از کارکنان سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی در سراسر دنیا در اعتراض به پایین بودن حقوق خود اعتصاب کردند.
این در حالی است که مقامات ارشد رژیم صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم بارها در اظهاراتی مغرورانه، نسبت به عملکرد وزارت خارجه و سیاست خارجی خود افتخار می‌کردند اما به نظر می‌رسد دیپلمات‌ها و سفرای این رژیم نظر دیگری دارند.


نام:
ایمیل:
* نظر: