kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۴۹۸۲
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
دادستان تهران:
دادستان تهران گفت: امروز نجات جان بابک زنجانی دست خود او است و اگر پول‌ها را بدهد می‌تواند از ماده قانونی عفو استفاده کند.
به گزارش خبرگزاری میزان، عباس جعفری دولت‌آبادی در برنامه رادیویی پارکشهر در پاسخ به سؤالی درباره اینکه هفته پیش در بازرسی‌ها ۲۰۰ تن گوشت با ارز یارانه‌ای کشف کرده‌اند، سرنوشت گوشت‌ها پس از بازرسی چه می‌شود؟ گفت: هرگونه گوشت کشف شده در همان محل به فروش می‌رسد و در تمام مواردی که گوشت احتکار شده کشف شده است، چون فاسد شدنی است، مطابق قانون، دادستان مکلف است که گوشت در همان مکان به فروش برسد.
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به اینکه عرضه گوشت ارزان متوقف شده است و شهروندان عنوان کرده‌اند که این همه ارز داده شده و گوشت وارد می‌شود و چگونه ممکن است که در یک نمونه ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک دپو شده و به دست مردم نمی‌رسد، بیان داشت: برخی از مسائل از دستگاه قضایی خارج است. در این مورد این گزارش به دست ما رسیده و در حال بررسی است. دستگاه‌های دولتی باید حرکت جهادی کنند، معتقدیم وضع کشور به گونه‌ای است که مدیران نباید اجازه دهند که کسی گوشتی وارد و با این وضعیت دپو کند،‌ بنابراین هم دادستانی کل و هم ریاست قوه قضائیه در این بخش ماموریت داده‌اند که این موضوع پیگیری شود و امیدواریم که مشکل حل شود و در این زمینه معتقدیم که بیشترین گره‌ها باید توسط دولت باز شود،‌ چون تامین کالا در اختیار دولت است.
وی افزود: درباره توقف عرضه گوشت در برخی فروشگاه‌ها از وزیر جهاد کشاورزی سؤال شده که توضیح داده شده که به لحاظ برخی مشکلات که در توزیع گوشت پیش آمده می‌خواهیم این‌ها را به دست جامعه هدف برسانیم که اگر این کار انجام شود بلامانع است و از این باب نگرانی نداریم و امیدواریم که گوشت زودتر توزیع و گوشتی که با ارز دولتی تهیه می‌شود در اختیار مردم قرار گیرد.
هشدار درباره «بیت کوین»
دادستان تهران درخصوص «بیت کوین» خاطرنشان کرد: از آنجاییکه قابل ردیابی نیست مشکلات زیادی در کشور رخ خواهد داد، اما هنوز پرونده‌ای برای این بحث تشکیل نشده، بنده به همه توصیه می‌کنم ورود به این بحث حتما با خطراتی برای آنها مواجه خواهد بود و ممکن است سرمایه آنها از بین برود و این وعده‌هایی که می‌دهند فریب‌ها و سراب‌هایی است که ممکن است منجر به پرونده‌هایی نظیر پرونده طلا‌فروشی شادی شود.
بابک زنجانی چگونه مشمول عفو می‌شود؟
وی در پاسخ به اینکه اگر بابک زنجانی بدهی خود را پرداخت کند عفو می‌شود؟ گفت: اولا در حکم وی آمده اگر او وجوه را مسترد کند می‌تواند مشمول ماده ۱۱۴ قانون مجازات (مشمول عفو) شود؛ بنابراین تشکیل پرونده بابک زنجانی در اولین بار برای پرداخت وجوه دولت تشکیل شد و ما بار‌ها گفته‌ایم اگر او پول‌ها را بدهد می‌تواند از این ماده قانونی استفاده کند.
دادستان تهران با بیان اینکه او باید اموال را پرداخت کند، ادامه داد: امروز نجات جان آقای زنجانی دست خود او است و اموال را باید مسترد کند.
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به اینکه آیا وکلا برای مسترد شدن بدهی کار خاصی کرده‌اند؟ توضیح داد: وکلا مدعی هستند، اما هنوز کار عملی نشده البته حکم مهم و قطعی هم در درجه اول وجود دارد که بدون پرداخت مال کمکی نخواهد شد.
سرقت 25 میلیارد تومانی در یک پرونده
جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به افزایش سرقت طلا و پول نقد، چرا دادستانی با آگهی‎های فلزیاب برخورد نمی‌کند، اظهار داشت: در مصاحبه‎های اخیر بارها گفته‌ایم که مردم نباید پول نقد و دلار را در خانه‎هایشان نگهداری کنند، اخیرا در یکی از مناطق 25 میلیارد تومان به سرقت رفته بود که پلیس بلافاصله متهم را دستگیر کرد که از نیروی انتظامی تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم حرف دادستان شهر را بپذیرند و طلا و پولهایشان را به بانک‌ها بسپارند چرا که در صورت سرقت، ردیابی این وجوه مشکل است.
دادستان تهران افزود: ما نباید اجازه دهیم سرقت توسعه پیدا کند اما یکی از ارکان مبارزه با سرقت مربوط به بحث پیشگیری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
جعفری دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: مردم اگر می‌بینند در مورد اقلام و کالاهای اساسی در جایی خارج از شبکه رانت و فسادی وجود دارد به ما اطلاع‌رسانی کنند؛ دوستان ما به منظور پیگیری حتما ورود خواهند کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: