kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۴۹۷۶
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری بیش از 800 نفر به اتهام جرایم مختلف در اجرای مرحله 22 طرح رعد خبرداد.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی دیروز در حاشیه نمایش کشفیات بیست و دومین مرحله از طرح رعد، اظهار داشت: بیست و دومین مرحله این طرح با همت و تلاش همکارانم در پلیس پیشگیری و کلانتری‌های تهران به مرحله اجرا گذاشته شد و در این مرحله از طرح حدود ۲۹۰ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد به عبارت دیگر همکارانم در ٢٩٠ نقطه حضور پیدا کردند و با شناسایی محل‌های آلوده به حضور سارقان و مالخران، ۶۸۷ سارق و مالخر را دستگیر کردند.
رحیمی با بیان اینکه در مجموع ۱۲ هزار و ۵۱۶ قلم جنس مسروقه در این مرحله از طرح رعد کشف شد، گفت: امیدواریم بتوانیم این اموال را به سرعت به مردم تحویل دهیم.وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۵۱ پرونده تشکیل و ۲۴ باند سرقت نیز تا این لحظه متلاشی شده است، افزود: ارزش اموال مکشوفه حدود ۱۰ میلیارد تومان است.به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از جمع ۶۸۷ سارقی که دستگیر شدند، ۳۴۵ نفر دارای سابقه متعدد از یک تا چند بار زندان هستند و ۳۴۲ نفر دیگر نیز جزو سارقانی هستند که برای اولین بار در کار سرقت وارد شده‌اند.
سردار رحیمی با اشاره به بحث مبارزه با کالای قاچاق نیز گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز در این طرح ١٣٣ هزار انواع و اقسام کالای قاچاق کشف، ۵۵ قاچاقچی کالا دستگیر و 8 باند قاچاق کالا نیز منهدم شده است که ارزش این اموال مکشوفه بالغ بر چهار میلیارد تومان است.وی اظهار داشت: در این مرحله از طرح رعد پنج قبضه سلاح، ۴۶ قبضه سلاح سرد و حدود ۵۰ هزار عدد انواع و اقسام مواد محترقه کشف شد. همچنین ۱۲ نفر در حوزه حمل و استفاده از سلاح گرم و سرد به همراه وسایلشان دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشف اموال ضد فرهنگی نیز گفت: در حوزه اقلام ضد فرهنگی نیز با دستگیری ۶۰ نفر بیش از ۱۰ هزار سی‌دی مبتذل و مستهجن کشف شد.
رحیمی ادامه داد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شد که در مجموع ۳۲۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف و 6 باند توزیع مواد مخدر نیز منهدم شد که این افراد خرده فروش بودند و در نقاط مختلف تهران اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند.‌
وی همچنین از کشف 119 خودرو و 80 دستگاه موتورسیکلت مسروقه در طرح رعد 22 خبر داد.
دستگیری 20 دلال ارز
رئیس پلیس پایتخت درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس در بازار طلا و ارز اظهار داشت:‌ در حال حاضر بیش از 190 دلال ارزی در زندان هستند و همان‌طور که می‌دانید از ماه‌ها پیش طرح ویژه برخورد با دلالان در پایتخت اجرا شد.
رحیمی افزود: اخیرا نیز گزارش‌هایی از فعالیت تعدادی از دلالان در نقاط مختلف دریافت کردیم که صبح امروز(دیروز) در عملیاتی 20 نفر از این افراد دستگیر شدند و در صورتی که فعالیت دلالان ادامه داشته باشد قطعا پلیس اقدام به برخورد با آنان خواهد کرد.
وی با بیان اینکه پلیس با فعالیت صرافی‌های غیر مجاز نیز در هماهنگی با بانک مرکزی و دستگاه قضایی مقابله کرده است، گفت: امروز دیگر می‌توان گفت که هیچ صرافی غیرمجازی فعال نیست و تمامی غیرمجازها پلمب شده‌اند اما اگر باز هم بانک مرکزی درخواستی برای برخورد با صرافی‌های غیرمجاز داشته باشد با آن برخورد خواهیم کرد.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه با اقدامات دلالان و مخلان بازار ارز در فضای مجازی نیز برخورد می‌شود، اظهار داشت: تعدادی سایت و کانال که اقدام به نرخ کاذب ارز و یا تشویش در بازار ارز کرده بودند شناسایی و مسدود شده و گردانندگان آنها نیز احضار شدند.رحیمی تاکید کرد که اعلام قیمت کاذب و دروغین برای ارز ممنوع است و پلیس در فضای مجازی نیز با آن برخورد می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح ترافیک در روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روز پنجشنبه با درخواست پلیس بوده و دلیل آن نیز بالا رفتن حجم ترافیک صبحگاهی و افزایش آلودگی هوا در این روز بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: