kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۴۶۵۴
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
چهارمین همایش شهید ابراهیم هادی، شهدای کانال کمیل و حنظله و شهدای مدافع حرم با عنوان «هادی دل‌ها» پنج‌شنبه 25 بهمن‌ماه با حضور جمع کثیری از مردم، جوانان، دوستداران شهید ابراهیم هادی و خانواده معظم شهدا در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.به گزارش تسنیم، تصاویر شهید ابراهیم هادی در دست حاضران و بستن پیشانی بند با ذکر «لبیک یا حسین(ع)» و «یا فاطمه الزهرا(س)» جلوه خاصی را به این محفل داده بود.
در این مراسم حجت‌الاسلام شهاب مرادی در سخنانی با بیان اینکه حضور باشکوه عموم پسران، دختران و خانواده‌ها نشان می‌دهد که شهید ابراهیم هادی چقدر در دل ملت محبوب است، گفت: ابراهیم هادی هیچ‌گاه به دنبال اسم و نام نبوده است و قطعاً اگر شهید نمی‌شد و اکنون در جمع ما حاضر بود، هرگز سخن نمی‌گفت. همرزمان او نیز مانند او هستند. آن‌ها پرهیزکارانی هستند که رابطه عاشق و معشوقی با خدا برقرار کرده‌اند. وی ادامه داد: به ابراهیم هادی پیشنهاد فرماندهی شد اما قبول نکرد چرا که اعتقاد داشت در پاک‌ترین شرایط مانند جبهه نیز، سقای رزمندگان بودن اجر بیشتری دارد. او عاشق گمنامی بود و اکنون اگر شهید نشده بود، 61 سال سن داشت.
حجت‌الاسلام شهاب مرادی با بیان اینکه ای کاش زندگی شهید ابراهیم هادی سریال بشود و من آرزو دارم این کار انجام شود، ابراز داشت: ما باید در زندگی او و شهدایی همچون عباس بابایی و صیاد شیرازی تأمل کنیم؛ چرا که آن‌ها ما را به حیرت وامی‌دارند.
وی گفت: شهید ابراهیم هادی امتداد پوریای ولی است. ما باید فتوتی را که او داشت، به جوانانمان بگوییم و سلوک و زندگی او را روایت کنیم. شهید محسن حججی و سایر شهدا نیز این‌چنین هستند. آن‌ها افرادی هستند که در تاریخ و نسل‌ها امتداد دارند. این شهدا به ما جهان‌بینی می‌دهند. حجت‌الاسلام شهاب مرادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نفوذ دشمن در فضای سایبری یادآور شد: گاهی آسیب‌هایی در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم که مصداقی از نفوذ است. یک نمونه از آن مربوط به اظهار نظر در رابطه با ازدواج با شهدا بود. این مسأله کار اشتباه و نادرستی است و قطعاً دشمن طرحی دارد. توصیه می‌کنم دوستان هنگام برخورد با چنین اظهارنظرهایی تنها یک کلمه در فضای مجازی بگویند که کار شما نادرست است و از جدل یا بگو مگو خودداری کنند. وی خاطرنشان کرد: ما نباید خانواده و والدین شهدا را فراموش کنیم. آن‌ها نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندانشان داشته‌اند. باید به دیدار آن‌ها برویم و به آن‌ها سرکشی کنیم.
اجرای نماهنگ و تواشیح شهادت حضرت زهرا(س) توسط گروه محراب، اجرای اذان به وقت عاشقی با صدای شهید هادی، رونمایی از سرود «هادی دل‌ها» توسط گروه دانش‌آموزی نورالمشکات، روایتگری «ابراهیم در آتش» لحظات آخر حماسه مقاومت در کانال کمیل از جمله برنامه‌های این مراسم بود. همچنین در خاتمه مراسم از جدیدترین آثار انتشارات شهید ابراهیم هادی همچون «کامبوزیا»، «من زینبی‌ام» و «شهیدحججی» رونمایی شد و از برگزیدگان اولین جشنواره شهید ابراهیم هادی تقدیر شد. پایان بخش این یادواره اکران فیلم سینمایی «23 نفر» بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: