kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۲۳۷۹
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
با حضور سرلشکر جعفری انجام شد
دیروز فرمانده کل سپاه 5هزار و چهارصد پروژه عمرانی را از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد و پس از آن در سخنانی به اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در راستای کمک به دولت‌اشاره کرد و سپس از آغاز 40هزار پروژه عمرانی در 12بهمن امسال خبر داد و گفت که امیدواریم ظرف 6ماه این پروژه‌ها تمام شود.

صبح دیروز 5 هزار و 400 پروژه عمرانی محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه  توسط سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه افتتاح شد.
در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، پروژه‌های محرومیت‌زدایی در قرارگاه‌های قدس، ثامن‌الائمه، کربلا، حمزه سیدالشهدا، مدینه و قرارگاه نجف‌اشرف به بهره‌برداری رسیدند.
همچنین دیروز صبح نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه با حضور سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه افتتاح شد. در این مراسم سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز حضور داشت، اقدامات صورت گرفته توسط قرارگاه محرومیت زدایی زمینی سپاه در راستای‌اشتغال‌زایی و محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور به نمایش گذاشته شده است.
اقدامات جهادی سپاه
برای رفع محرومیت
سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی نیروی زمینی سپاه، در سخنانی اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه امروز با اقتداری بی‌نظیر برای دفاع از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی در راه برقراری امنیت کشور در سخت‌ترین شرایط و سخت‌ترین مناطق  کشور‌ که برای ایجاد ناامنی مستعد است، در حال تلاش است که این تلاش‌ها نتایج قابل توجهی داشته است.
وی افزود: با رویکرد مردم‌داری و استفاده از مردم، برقراری امنیت و رفع محرومیت در دستورکار جدی نیروی زمینی سپاه قرار دارد و‌ مجموعه امکانات استان‌های جنوب‌شرق و شمال‌غرب در خدمت برقراری امنیت قرار گرفته است.
به گزارش تسنیم، فرمانده کل سپاه تصریح کرد: محور اصلی انجام مأموریت‌های سپاه، مردم هستند، امروز قریب به 20 هزار بسیجی در حال کمک به نیروی زمینی برای برقراری امنیت هستند.
فرمانده کل سپاه گفت: اقدامات دیگری نظیر انسداد مرز و مسائلی در آن سوی مرزها وجود دارد که باید با کمک دولت صورت بگیرد که امیدواریم انگیزه لازم برای این کار در دولت به‌وجود آید. هرچند بعد از انقلاب اقدامات فراوانی برای رفع محرومیت‌ها شده است، ولی باز هم می‌بینیم که محرومیت وجود دارد.
کمک به دولت
وی با بیان اینکه «رشد طبقه متوسط در کشور ما چشمگیر است» عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد سبک و‌ روش توسعه است، زیرا مبنای این توسعه غربی است و‌ به‌جای توسعه باید بگوییم پیشرفت اسلامی و اگر این‌گونه شد سرعت رفع محرومیت در کشور ما بیشتر می‌شود.
فرمانده کل سپاه گفت: آنچه امروز بسیج و سپاه در همه استان‌ها انجام می‌دهد یک نوع کمک به وظیفه دولت است. اگر بتوانیم دو اقدام اساسی را انجام دهیم این رفع محرومیت‌ها سرعت می‌گیرد. اگر مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی کشور در دستور کار ما قرار نگیرد این محرومیت‌زدایی سرعت نمی‌گیرد. ما برای محرومیت‌زدایی از بودجه‌های خودمان استفاده می‌کنیم و با این روش هرچه تلاش کنیم محرومیت رفع نمی‌شود و حتماً دولت و دستگاه‌های اجرایی باید پای کار بیایند.
سرلشکر جعفری ادامه داد: برای رفع محرومیت باید موضوع توانمندسازی و‌اشتغال مردم مورد توجه قرار گیرد و ایجاد بازار مناسب برای فروش محصولات می‌تواند توسط قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی انجام شود. اگر این اقدامات همراه با مطالبه‌گری ادامه پیدا کند شاهد رفع محسوس محرومیت‌ها در آینده خواهیم بود.
شروع 40هزار پروژه محرومیت‌زدایی درآغاز دهه‌فجر
وی عنوان کرد: در چهل‌سالگی انقلاب و از 12 بهمن 40 هزار پروژه محرومیت‌زدایی سپاه آغاز می‌شود که امیدواریم ظرف مدت 6 ماه به پایان برسد و در اوایل سال 98 به بهره‌برداری برسد.
سرلشکر جعفری با ابراز اینکه «ما در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم» گفت: اگرما به منابع خودمان و روش‌های بومی ایرانی و اسلامی اتکا کنیم بدون تردید خیلی بهتر از وضع موجود می‌توان مشکلات را حل کرد، در چهل‌سالگی انقلاب با وجود این‌همه دشمنی‌ها ‌و تلاشی که دشمنان برای رفع نشدن مشکلات می‌کنند؛ ایران اسلامی به‌صورت متحد و یکپارچه سختی‌ها را تحمل می‌کند و ‌لطف‌ عنایت الهی هم شامل حال مردم می‌شود.
وی تصریح کرد: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد، اگر این پیشرفت‌هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت‌ها هم نبودیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: