kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۱۴۲۱
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
دادستان تهران خبر داد
دادستان تهران گفت: شهرام جزایری که در یکی از شهرستان‌ها دستگیر شده بود، در دادگاه بدوی به حبس نسبتا طولانی محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری میزان،‌ عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه نشست با رئیس ‌اتاق بازرگانی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده شهرام جزایری اظهار داشت: پرونده شهرام جزایری که در یکی از شهرستان‌ها [در قسمت بار خودروهای خروجی از کشور] دستگیر شده بود، چند وقت پیش به صدور کیفرخواست منجر گردید و این فرد در دادگاه بدوی به حبس نسبتا طولانی محکوم شده است، ولی از آنجایی که حکم قطعی نیست پس از قطعیت، میزان آن اعلام خواهد شد.
به زودی در مورد «محمدرضا خاتمی»
تصمیم‌گیری می‌شود
جعفری دولت‌آبادی در ادامه با ‌اشاره به پرونده فردی که اخیرا مدعی تقلب هشت میلیون رای در انتخابات سال ٨٨ شده بود ، بیان داشت: مطابق بررسی‌ها این اظهارات صحت نداشت و این فرد هفته قبل به دادستانی مراجعه کرده و تحقیقات به اتمام رسیده و به زودی در مورد این فرد اتخاذ تصمیم خواهیم کرد.
دریافت ۱۸۰ میلیون دلار ارز
 توسط متهمان پرونده کاغذ
وی در مورد پرونده فردی که چندی پیش در زمینه کاغذ دستگیر شد، گفت: این متهم در حال تحقیق و بازجویی است، در دادستانی پنج پرونده در رابطه با کاغذ مطرح است و حدود هشت نفر بازداشت شدند.
دادستان تهران افزود: در روز‌های اول رقم ارزی که اعلام شد 30 میلیون دلار بود، اما طبق آخرین تحقیقات، این افراد ١٨٠ میلیون دلار ارز دریافت کرده و یا فروخته و کاغذ وارد نکردند و یا کاغذ‌ها را با تهیه فاکتور‌های صوری در بازار آزاد فروخته‌اند.
شکایت 4 هزار نفر از سکه ثامن
جعفری دولت‌آبادی درباره آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن اظهارداشت: هم در پرونده سکه «ثامن» که تا الان حدود چهارهزار نفر شکایت کرده‌اند و هم در پرونده طلافروشی «شادی» که حدود دو هزار نفر شکایت کرده‌اند، عده‌ای با تبلیغات، کاری را راه‌اندازی و اعتماد مردم را جذب می‌کنند و بعد از چند وقت یا متواری شده و یا اموال موجود تکافوی بدهی‌های آنها را نمی‌دهد.در پرونده سکه ثامن با بدهی ٢٥٠ میلیارد تومانی، حدود صد میلیارد تومان موجود است.
 وی تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی در اعطای مجوز به اینگونه فعالیت‌ها واقعا باید مراقبت کنند و اگر هم اعطای مجوز صورت گرفت باید نظارت داشته باشند.
ممنوعیت خرید و فروش ارز در معابر
دادستان تهران درباره کنترل بر بازار ارز گفت: خرید و فروش ارز صرفا از طریق صرافی‌های مجاز قابل اقدام خواهد بود و هرگونه خرید و فروش ارز در معابر جرم تلقی می‌شود، به پلیس دستور داده شده که بدون وقفه در مورد این نوع اقدامات برخورد شود تا به ثبات در حوزه ارز برسیم.
جعفری دولت آبادی با ‌اشاره به گزارش بانک مرکزی در رابطه با تعداد صرافی‌های غیرمجاز، اظهارداشت: حدود 60 صرافی معرفی شده‌اند که تا پایان سال قرار است تعیین تکلیف شود و امیدواریم این اقدام به کل کشور تسری یاید.
آخرین خبرها از سانحه دانشگاه علوم و تحقیقات
وی درباره آخرین اقدامات قضایی در مورد حادثه واژگونی مرگبار اتوبوس دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات بیان داشت: پلیس در هفته گذشته نظری برای دادستانی ارسال کرد ولی از آنجایی که یک گروه هفت نفره در این زمینه تشکیل و پرونده به این گروه ارجاع شده بود، منتظر ارائه گزارش کارشناسی هستیم.
دادستان تهران افزود: گزارش پلیس در حوزه‌های راننده و میزان ایمنی وسیله نقلیه، پیمانکار و وضعیت جاده ارائه شده ولی منتظر گزارش تکمیلی هیئت هفت نفره هستیم.
به گفته جعفری دولت‌آبادی، در حال حاضر یازده مصدوم بستری هستند و تعدادی ترخیص شده‌اند و دو متهم پرونده همچنان بازداشت هستند.
وی با‌ اشاره به بازدید خود از دانشگاه به همراه دادستان کل و اظهارات برخی دانشجویان در مورد اعلام اعتراض نسبت به عدم رعایت اصول ایمنی در دانشگاه در گذشته، تاکید کرد: اگر واقعا دانشجویان و یا کسانی مدعی هستند که در گذشته نامه و یا طوماری به سیستم دانشگاه آزاد نوشته‌اند، حتما در اختیار دادستانی قرار دهند و قطعا در بررسی‌های محیطی تاثیرگذار خواهد بود.
دادستان تهران همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی را به ایمن سازی مسیر‌ها و وسایل نقلیه و تست سلامت رانندگان و ساختمان‌ها مکلف کرد.
جعفری دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: در این پرونده به سلسله اسباب قریب و نزدیک به حادثه مثل جاده، نوع اتومبیل، قرارداد پیمانکار، شیوه نظارت پیمانکار و شیوه نظارت دانشگاه توجه داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: