kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۱۲۸۹
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
امام‌جمعه سرپل‌ذهاب اعلام کرد
امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: در ۱۹ منطقه روستایی و عشایری شهرستان سرپل‌ذهاب مدارس کانکسی وجود دارد.
حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب اظهار داشت: در 19 منطقه روستایی و عشایری شهرستان سرپل‌ذهاب مدارس کانکسی وجود دارد و این موضوع نیاز دارد که یک بار دیگر دولتمردان، مردم و خیران دست به دست هم بدهند و به یاری این دانش‌آموزان بشتابند.
وی تأکید کرد: آموزش و پرورش باید از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز و سایر نهادهای مربوطه برای تجهیز مدارس مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به‌ویژه مناطق شهری و روستایی و عشایری سرپل‌ذهاب نهایت استفاده را ببرد.
فاطمی‌نسب با بیان اینکه خیلی از مدارس شهرستان سرپل‌ذهاب نیازمند وسایل آموزشی است، بیان کرد: برخی از مدارس آسیب‌دیده و تخریب شده در مناطق زلزله‌زده تعمیر و برخی نیز در دست ساخت است اما مسئولان آموزش‌وپرورش بیشتر می‌توانستند از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز استفاده کنند که در این امر غفلت شده است.
‌وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیز مدارس مناطق زلزله‌زده مشکلات اساسی وجود دارد که رفع آن نیازمند حضور خیران و کمک دستگاه‌های اجرایی است، بیان کرد: دانش‌آموزان مدارس روستایی اکنون در کانکس هستند و اگر مسئولان آموزش و پرورش به فکر جذب کمک‌ها بودند اکنون این مدارس ساخته  شده و دانش‌آموزان مجبور به تحمل شرایط سخت داخل کانکس نبودند.
نام:
ایمیل:
* نظر: