kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۰۹۶۰
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت استان کرمان در دادگاه:
سومین جلسه محاکمه معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت استان کرمان در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی، به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، در این جلسه قاضی صلواتی از متهم خواست برای ایراد دفاعیات در جایگاه حاضر شود و خود را معرفی کند.متهم در جایگاه حاضر شد و گفت: «علی اکبرعمارت‌ساز»، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۷ کرمان هستم و سابقه کیفری ندارم. آخرین پست دولتی من هم معاون اداری مالی مدیریت شعب بانک تجارت استان کرمان بوده است و از هفته آینده وارد ششمین سال بازداشت می‌شوم.
رئیس دادگاه اتهامات متهم را تفهیم کرد و گفت: دفاعیات خود را بیان کنید.
متهم گفت: من در جلسات دادگاه ثابت می‌کنم که تنوع اتهاماتی که در کیفرخواست ذکر شده ظلم به من است من کارمند بانک بودم و البته ما تخلفاتی انجام داده‌ایم، اما در راستای خدمت به مردم بوده است!عمارت‌ساز افزود: شعبه‌ای که به من تحویل دادند با مشتری‌های کوچک و هزینه کم را به شعبه ممتاز در کرمان تبدیل کردم. علت اینکه پرونده من به اینجا رسید اختلاف نظر مدیرعامل و هیئت مدیره بود و از زمانی شروع شد که بحث حقوق‌های نجومی مطرح گردید.وی ادامه داد: درست است که مشکلاتی در جامعه وجود دارد که از کم‌کاری مسئولین است ولی شما در مورد من قضاوت کنید آیا من اخلال کردم؟ آیا من ضرر و زیانی برای بانک ایجاد نمودم؟من تمام انگیزه‌ام ایجاد آرامش در اقتصاد کشور بوده است و در همین راستا هم اقدامات مهم و موثری انجام داده‌ام.
متهم دچار توهم شده است!
در ادامه نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و گفت: متهم کارمند بانک بوده؛ اما جایگاه خود را خیلی رفیع تلقی می‌کند و خود را مسئول آرامش اقتصاد معرفی می‌کند که به نظر می‌رسد دچار توهم شده است.
متهم در ادامه با اشاره به اظهارات نماینده دادستان گفت: آقای قاضی یک اصراری وجود دارد که بنده را به هرشکل محکوم کنند، من خواهش می‌کنم دو کارشناس مورد اطمینان این موضوع را بررسی کنند. مبالغ عنوان شده کذب محض است. چرا در مورد این پرونده تا این اندازه حاشیه‌سازی شده است؟ وثیقه سنگینی برای من در نظر گرفتند، بطوریکه بنده باید نصف کرمان را می‌گذاشتم تا از زندان بیرون بیایم. «عمارت‌ساز» با بیان اینکه در کیفرخواست تکرار مکررات وجود دارد، افزود: در یکجا به بنده اتهام اختلاس و پولشویی زدند و هر عملی را که انجام داده‌ام ۳ یا ۴ اتهام به آن منتسب کردند آقای قاضی ۱۴ اتهام به من زده‌اند که این اتهامات شوخی نیست. نماینده دادستان براساس نامه‌های بانک گزارش تنظیم کرده‌اند و بر این اساس ایشان فریب خورده است.
قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما دفاعیات خود را مطرح کنید. نماینده دادستان فریب نمی‌خورند.
متهم ادامه داد: در یکی از صفحات کیفرخواست به موضوع ۱۰۰ میلیارد ضمانت‌نامه اشاره شده است، این موضوع اصلا به بنده تفهیم اتهام نشده است و کپی ضمانت‌نامه دو سال و نیم بعد به بانک آمده است چگونه چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ آقای قاضی بنده می‌خواهم صحبت کنم، اما نمی‌دانم چه بگویم و چه نگویم. امروز شوک‌زده هستم اگر صلاح می‌دانید ادامه دفاعیات را فردا صبح مطرح کنم.
با موافقت قاضی صلواتی رئیس شعبه ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به اتهامات اخلالگران نظام اقتصادی ختم جلسه اعلام شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: