kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۰۹۲۷
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: با مدیریت جهادی شاهد پیشرفت‌های زیادی طی چهار دهه انقلاب اسلامی دربخش‌های مختلف کشاورزی بوده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ پیمان فلسفی درباره فعالیت‌های وزارت جهاد کشاورزی در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تا قبل از انقلاب اسلامی، واردکننده عمده محصولات کشاورزی بودیم و برای 36 میلیون جمعیت تنها 25 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شد اما امروز با حدود 80 میلیون نفر جمعیت بیش از 120 میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داریم.
وی با اشاره به اینکه افزایش تولید به دلیل بالا رفتن عملکرد در واحد سطح اتفاق افتاده تصریح کرد: افزایش سطح درآمد کشاورزان و اجرای قانون خرید تضمینی، همچنین انجام بیش از 90 هزار طرح تحقیقاتی در حوزه کشاورزی، ایجاد 1300 مرکز خدماتی کشاورزی و 1200 تعاونی تولیدی بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفته است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در شرایطی که دنیا وضعیتی را به کشور ما تحمیل می‌کند هیچ راه دیگری به جز گسترش و مدیریت جهادی برای کارهای اجرایی کشور نداریم و امروز بیش از 16هزار اردوی جهادی در کشور فعالند اما در این راستا ما نیاز به یک آمایش سرزمینی داریم تا بتوانیم در راستای رفع مشکلات و محرومیت‌ها حرکت کنیم.
فلسفی، بر پایی نمایشگاه مدیریت جهادی و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع تبدیلی را در جشن 40 سالگی انقلاب را زمینه‌ساز خوبی برای ارائه دستاوردهای انقلاب طی چهار دهه گذشته دانست و افزود: در جهاد سازندگی سابق، کارگاه‌های کوچک و صنایع تبدیلی روستایی سبب تحول در روستاها شده بود که می‌تواند الگویی برای توسعه صنایع تبدیلی کشور باشد که هم کاهش قیمت تمام شده و هم اشتغالزایی را در پی دارد. به همین دلیل حضور سازمانها، نهادها و واحدهای کشاورزی سراسر ایران در نمایشگاه دستاوردهای ارزشمند مدیران جهادی نقش بسیار موثری در بیان مواضع انقلاب در ابعاد اقتصادی دارد.
گفتنی است، نمایشگاه دستاوردهای مدیران جهادی کشور و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع تبدیلی، فناوری‌های پیشرفته غذایی و صادرات کشاورزی از هفتم تا نهم بهمن ماه با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و نهادهای جهادی در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.
سازمان‌های وزارت جهاد کشاورزی، نهاد‌ها و شرکت‌های مستقل می‌توانند جهت شرکت در این نمایشگاه جهادی و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 9- 22893008-021 تماس حاصل نمایند.


نام:
ایمیل:
* نظر: