kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۰۷۶۷
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
فرماندار سردشت گفت: یکی از اهالی شهرستان به نام «هادی وفاپور» در اقدامی خداپسندانه دیه پسر چهار ساله‌اش را برای ساخت مرکز فوریت‌های پزشکی در روستای اسلام‌آباد واقع در دهستان آلان اختصاص داد.

 

نژاد جهانی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: فرزند این پدر نیکوکار سال گذشته بر اثر یک حادثه رانندگی در این شهرستان جان خود را از دست داده بود و وی چند روز پس از سالگرد درگذشت پسرش تصمیم گرفت تا دیه را برای کار خیر هزینه کند و برای این کار یاری مسئولان را خواستار شد.
وی اضافه کرد: وی پس از مشورت‌هایی که با چند تن از معتمدان شهر و مسئولان انجام داد، تصمیم گرفت تا این مبلغ را برای ساخت یک مرکز فوریت‌های پزشکی در منطقه سخت‌گذر و دورافتاده این شهرستان هزینه کند.
وی با اشاره به اینکه دهستان آلان سردشت یکی از محروم‌ترین مناطق شهرستان به لحاظ وضعیت راه‌ها و مراکز درمانی است، افزود: این فرد هدف خود از این کار خیرخواهانه را کمک به مردم نیازمند و تشویق سایر خیران برای اقداماتی از این دست عنوان کرد.وی گفت: دیه این پسر چهار ساله 2 میلیارد ریال بوده و پدر وی اعلام کرده است چنانچه این مبلغ برای ساخت این مرکز درمانی کفاف نکند، مبالغ بیشتری را نیز اهدا می‌کند.
پس از فوت «محمد» خداوند فرزند پسر دیگری را به این خانواده عطا کرد و هم اکنون هادی وفاپور یک دختر و یک پسر دارد.
پدر این خانواده سابقه اعمال خیر دیگری را نیز در پرونده دارد به طوری که اعضای بدن پدر خود را که در سال 1393 در حادثه‌ای مصدوم شده و حین انتقال نامناسب به بیمارستان دچار مرگ مغزی شده بود را به چهار بیمار نیازمند از شهرهای شیراز و ارومیه اهدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: