kayhan.ir

کد خبر: ۱۵۰۴۶۸
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
عضو سابق هیئت مدیره همشهری در واکنش به گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر
مدیر مسئول و سردبیر اسبق همشهری با متفاوت دانستن مفهوم ضرر و زیان برای یک موسسه فرهنگی قضاوت‌های جزیره‌ای و سودمحور را «تی‌ان‌تی» ویران‌کننده برای همشهری دانست.
حسین قربانزاده، در پاسخ به گزارش تحقیق و تفحص شورای شهر از همشهری گفت: کسانی که وضعیت همشهری را بررسی کرده‌اند، ‌اشرافی به ماهیت چندگانه موسسه همشهری و اختیارات و وظایف آن نداشته‌اند.
مدیرمسئول و سردبیر اسبق مؤسسه همشهری در گفت‌و‌گو با فارس با تأکید براینکه همشهری هیچ اقدامی نکرده، مگر مستند آن در اختیارات و وظایف مندرج در اساسنامه و قوانین و مقررات و در چارچوب رسالت کلی این رسانه بوده است، افزود: هر کس که اندک اطلاعاتی از وضعیت همشهری داشته باشد می‌داند که فهرستی که در تحقیق و تفحص آمده، برخی از افتخارات موسسه همشهری در یک دهه گذشته است.
وی با بیان اینکه موسسه همشهری از سال 1384 تا 1396 نه ریالی از عوارض مردم و بودجه شهرداری و نه از یارانه کاغذ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بهره‎‏ای برده است، تصریح کرد: قبل از سال ۸۴ همشهری هرچه درآمد داشت، صرف هزینه‌های جاری می‌شد، اما سرمایه و دارایی‌های این موسسه در یک دهه منتهی به سال ۱۳۹۵، یازده برابر شد!
قربانزاده ادامه داد: این معادله را حل کنید: مجموعه‎ای که یک ریال کمک و بودجه عمومی ندارد، وقتی در همه ابعاد اعم از تنوع محصولات، راه‎اندازی سه مجموعه چاپخانه عظیم، ساختمان اصلی، حقوق پرسنل و امکانات رفاهی توسعه و گسترش پیدا می‌کند و در عین حال سرمایه‎گذاری ثابتش هم 11 برابر می‌شود، نمره مدیریتش چند است؟!
به گفته مدیر مسئول اسبق مؤسسه همشهری،‌ شبیه همین بحران اقتصادی امسال در سال ۹۰ و ۹۱ بود و مدیریت وقت توانست به خوبی مدیریت کند و ذخیره کاغذ را به 6 ماه برساند، اما طنز این گزارش آن است که قرارداد خرید کاغذ را در زمره قراردادهای خارج از وظایف این موسسه، فهرست کرده‌اند!
قربانزاده مفهوم ضرر و زیان برای یک مؤسسه فرهنگی را متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: بخشی از مجلات زکات روزنامه بود! قضاوت جزیره‎ای و سودانگارانه صرف از مجموعه مجلات بدون توجه به رسالت این موسسه،‌اشتباه است و همین رویکرد‌اشتباه یک تی‌ان‌تی گذاشت کنار ریشه این درخت تناور و بارور و متاسفانه همه زحمات را به باد داد! همچنانکه میراث روزنامه نگاری ضمائم محله و استان‌ها نیز به آسانی ویران شد!
سردبیر سابق همشهری با بیان اینکه در طرح رتبه‎بندی دولت فعلی، سه سال پیاپی این روزنامه بین همه روزنامه‌ها، رتبه اول را کسب کرد و در افکارسنجی معاونت مطبوعاتی و ایسپا نیز در صدر اقبال مردمی قرار داشت، عنوان کرد: قرارداد آگهی‌ها و توزیع همشهری، در اوج رعایت صرفه و صلاح موسسه بود و باعث شد جایگاه ممتاز این رسانه حفظ شود.
وی در ادامه به ابهامات مطرح شده درباره تغییر وضعیت تعدادی از نیروهای همشهری‌اشاره کرد و گفت: ۳۴ نفر از کسانی که قرارداد موقت آنها دائمی شد، بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت داشتند و مابقی هم حداقل بالای پنج سال سابقه داشتند. گویا برخی نسبت به ظلم به کارکنان عادت کردند که حفظ امنیت شغلی کارکنان را جرم مدیران می‌دانند!
قربانزاده با بیان اینکه خاک پاشیدن به اقدامات مثبت گذشته، ضعف‌های دوره فعلی را حل نمی‌کند، یادآور شد: ما را به سیاست‎‌زدگی در همشهری متهم می‌کنند در حالی که الان این رسانه، گوشت قربانی نزاع‌های درون یک جریان سیاسی شده است. رویکرد مدیریت گذشته، هرگز حذف سلایق دیگر از تحریریه‌ها نبود ولی حالا شما باید با ذره بین، سلیقه متفاوت پیدا کنید!
مدیرمسئول سابق مؤسسه همشهری گفت: مدیران جدید یکسره از کمبودها می‌نالند. چطور می‌شود همه چیز تا شهریور ۹۶ روبراه بود و به یکباره همه چیز فرو ریخت؟ دستتان درد نکند تحقیق و تفحص هم که تمام شد حالا فکری به حال تن خسته این رسانه رنجور بکنید و از این وضعیت بلاتکلیفی و سوءمدیریت نجاتش دهید!
وی با تاکید براینکه در دوره گذشته هرگز فشارهای اقتصادی به کارکنان تحمیل نمی‌شد، سود دوماهه مجمع به تأخیر نمی‌افتاد و هدایای انگیزشی حذف نمی‌شد، اظهار داشت: کارنامه یک دهه همشهری را از منتقدین منصف مدیریت این دهه که اکنون در این موسسه شاغل هستند، باید پرسید!
نام:
ایمیل:
* نظر: