kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۹۳۲۱
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
روحانی در دیدار وزیر امور خارجه کره شمالی:
رئیس‌جمهور، برقراری صلح و امنیت کامل در منطقه شبه جزیره کره را خواست جمهوری اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه تحولات شبه جزیره کره برای تهران حائز اهمیت است، تصریح کرد: اراده تهران بر توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌های همه‌جانبه بین‌المللی از جمله با پیونگ یانگ است.

حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار «ری یونگ هو» وزیر امور خارجه کره شمالی با‌اشاره به روابط دوستانه و صمیمانه تهران – پیونگ یانگ در طول دهه‌های گذشته، گفت: ایران و کره شمالی در بسیاری از مقاطع حساس بین‌المللی و مجامع جهانی دیدگاه‌های مشترکی داشته و همواره از یکدیگر حمایت کرده‌اند.
رئیس‌جمهور با‌اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از برجام به عنوان توافقی بین‌المللی، تصریح کرد: عملکرد دولت آمریکا در این سال‌ها به گونه‌ای بوده که امروز آمریکا به عنوان کشوری نامطمئن و غیرقابل اعتماد در جهان شناخته می‌شود که به هیچ‌یک از تعهدات خود پایبند نیست.
وی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی، کشورهای دوست باید با توسعه روابط و گسترش مناسبات و همکاری‌ها در مجامع بین‌المللی درکنار یکدیگر قرار داشته باشند.
«ری یونگ هو» وزیر امور خارجه کره شمالی نیز با‌اشاره به روابط دوستانه و صمیمی تهران - پیونگ یانگ و مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور درباره مسایل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: سیاست راهبردی کره شمالی توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران و مقابله با یکجانبه‌گرایی است.
وزیر امور خارجه کره شمالی خروج آمریکا از برجام و تلاش برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را اقدامی نادرست و برخلاف موازین بین‌المللی دانست و ضمن ارائه گزارشی از مذاکرات کره شمالی با آمریکا در سنگاپور و تحولات شبه جزیره کره به رئیس‌جمهور کشورمان، توسعه روابط مقامات عالی رتبه دو کشور را در گسترش مناسبات و همکاری‌های فی مابین حائز اهمیت عنوان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: