kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۸۷۴۳
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱


* نایب ‌رئیس‌شورای ملی زعفران گفت: هم‌اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ 4 میلیون و 100 و حداکثر 7 میلیون و 700هزار تومان است. غلامرضا میری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تأثیر سیاست جدید ارزی دولت بر میزان قاچاق، بیان کرد: مشکلات ارزی صادرکنندگان ناشی از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به سیستم نیما موجب شد که زعفران به صورت قاچاق از کشور خارج شود با این وجود بخشی از کاهش صادرات در ماه‌های اخیر به موضوع قاچاق زعفران باز می‌گردد.وی تصریح کرد: در اردبیشهت بیش از 27 تن زعفران به بازارهای هدف صادر شد که این میزان در خرداد به 13 تن کاهش یافت.
* طبق تصمیم اخیر مسئولان مربوطه، قیمت مصرفی آب بر روی هر قبض، به میزان ۱۰۰۰ تومان در هر ماه برای پایین شهرنشینان و ۲۰۰۰ تومان در هر ماه برای بالای شهرنشینان از پاییز امسال افزایش خواهد یافت. به گزارش تسنیم، در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر تهران با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مصوب شد تا قیمت مصرفی آب شرب تهران از 7 تا 15 درصد افزایش یابد.
* وزیر ارتباطات گفت: یک شرکت ۲۶ میلیون یورو ارز برای واردات اپل گرفته بود که بخشی را گران‌تر فروخته و بخشی را احتکار کرده بود که گوشی‌های توقیفی هنوز به بازار نیامده‌اند. جهرمی همچنین در توییت دیگری گفته: تامین ارز برای واردات گوشی هنوز با مشکل مواجه است و منتظر رفع توقیف گوشی‌ها هستیم. احتکار نیز مزید بر علت شده است. برای رفع مشکل از سازمان‌های مسئول پیگیرم اما برای آنها فعلا اولویت‌های مهم‌تری از تلفن همراه وجود دارد.
* صادرات پریفرم فرم پلی اتیلن که برای تولید انواع بطری استفاده می‌شود به دلیل کمبود و افزایش قیمت شدید بطری مصرفی صنایع داخلی، ممنوع شد. به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به رئیس‌کل گمرک با موضوع ممنوعیت صادرات پریفرم فرم پلی اتیلن، نوشت: با توجه به نیاز تولید کنندگان بطری pet مورد مصرف در صنایع شیر، روغن نباتی، انواع نوشیدنی، آب میوه، آب معدنی، انواع شوینده، مایع ظرفشویی و دستشویی و سایر محصولات و با عنایت به کمبود پریفرم pet مورد استفاده برای تولید بطری، مقتضی است به تمامی گمرکات اعلام شود که از صادرات پریفرم pet، توسط کلیه صادر کنندگان اعم از تولیدی یا تجاری جلوگیری شود.
* مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به برنامه‌های این بانک برای افزایش قدرت خرید مردم در پاسخ به تسنیم،‌ اظهار کرد:‌ در ارتباط با صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن در حال انجام یک اقدام است؛ در این صندوق افزایش سقف تسهیلات مستلزم چند محدودیت است. اولین محدودیت توانایی پرداخت اقساط از سوی متقاضیان وام است. ابوالقاسم رحیمی‌انارکی ادامه داد: محدودیت بعدی در ارتباط با تامین کسری منابع احتمالی است که به وجود می‌آید. در این زمینه اولین اقدام این بوده که حداقل مدت صدور پروانه ساختمانی را به بانک مرکزی پیشنهاد داده‌ایم که بر اساس آن از 15 سال به 20 سال افزایش یابد.همچنین در حال افزایش سقف اوراق حق تقدم وام مسکن به سقف صندوق یکم هستیم که این اقدام نیز در قالب پیشنهادی به بانک مرکزی ارائه شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: