kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۸۴۶۹
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴
براساس گزارش مقامات رسمی رژیم صهیونیستی
یک شبکه اسرائیلی در گزارشی اعتراف کرد که سالانه 5500 جوان دختر و پسر که جویای زندگی و محل اقامت مناسب هستند از قدس و تل‌آویو فرار می‌کنند چون توان پرداخت اجاره بهای سنگین محل سکونت خود را ندارند.سرویس خارجی -

7 سال تظاهرات میلیونی در تل‌آویو و 11 شهر دیگر در اراضی‌اشغالی فلسطین علیه گرانی قیمت مسکن و مایحتاج اولیه به جایی نرسیده و مشکلات اقتصادی و گرانی اجاره بهای آپارتمان منجر به فرار جوانان از سرزمین های‌اشغالی شده است، کابوسی که مقامات صهیونیستی همیشه از آن می‌ترسیده‌اند و سعی در جلوگیری از مهاجرت معکوس اسرائیلی‌ها داشته‌اند.
به گزارش خبرگزاری قدس، وبگاه صهیونیستی المصدر که به زبان عربی خبر منتشر می‌کند در گزارشی به نقل از پژوهشی که شهرداری قدس در سال 2017 انجام داده نوشته است، مشکلات زیادی بر سر راه تهیه مسکن جوانان وجود دارد و این مسئله دلیل اصلی برای ترک شهر قدس از سوی جوانان و خانواده‌هایشان شده است. براساس این گزارش راهکار جدید شهرداری‌ها هم پیشنهاد محل سکونت مشترک است که در آن آشپزخانه، حیاط، اتاق بدنسازی و.. به صورت مشترک بین چند نفر تقسیم می‌شود و جوانان بتوانند در آن با هم زندگی کنند.
با این حال، کارشناسان اقتصادی معتقدند که وضع وخیم‌تر از این است که شهرداری‌ها چنین پیشنهاداتی بدهند و مشکلات اقتصادی و اجتماعی به زودی رژیم صهیونیستی را از درون با فروپاشی آن هم در مدت کوتاه روبه رو خواهد کرد. تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود نیز شاید به نظر صهیونیست‌ها منجر به گسترش یهودیت و صهیونیسم شود اما به دلیل ماهیت آپارتایدی و نژادپرستانه آن موجب دو دستگی، اختلافات نژادی و کشمکش‌های درونی در این رژیم خواهد شد. بنا بر این راه‌حل‌ها و پیشنهادهای «شیر و عسلی» نمی‌تواند پاسخگوی نارضایتی عمومی در بین اسرائیلی‌ها باشد. گذشت 7 سال از تظاهرات‌ گسترده در شهرهای مختلف فلسطین‌اشغالی علیه گرانی مسکن و مایحتاج زندگی، موید گفته کارشناسان است و معضل بزرگ نابرابری اقتصادی و اجتماعی در اسرائیل را نشان می‌دهد.
این در شرایطی است که رسانه‌های خارجی از جمله دویچه وله در گزارش‌های خود با انعکاس اوضاع اقتصادی و اجتماعی سرزمین های‌اشغالی اعلام کرده‌اند که لایه‌های متوسط و متوسط به‌پائین اسرائیل به‌لحاظ مالی فشار سختی را تحمل می‌‌کنند اما برخلاف گرانی مسکن و مواد غذائی، دخانیات و مشروبات الکلی فراوان و ارزان است و به راحتی در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: