kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۸۱۵۹
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸

سردار سلیمانی: آقای ترامپ! نیروی قدس به تنهایی حریف شماست

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به ترامپ گفت: شما تا به امروز چه غلطی کردید که برای ما خط و نشان می‌کشید؟ من حریف تو هستم، نیروی قدس حریف شماست.

به گزارش خبرنگار کیهان از همدان، سرلشکر قاسم سلیمانی در یادواره شهدای استان همدان در عملیات رمضان که با حضور جمع کثیری از مردم همدان و خانواده‌های شهدا در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، خطاب به ترامپ گفت: این جنگ را شما شروع می‌کنید اما پایانش را ما ترسیم می‌کنیم بنابراین نباید به رئیس‌جمهور و ملت ما توهین کنی و باید بدانی چه می‌گویی.
وی با ‌اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور درخصوص مواضع ایران در صورت تحریم نفت کشور عنوان کرد: رئیس‌جمهور ما کلمات بسیار ذی‌قیمتی که برخاسته از وجدان و وجود ملت ایران بود بر زبان جاری کرد که خیلی مهم بوده و هست اگرچه در کشور کسانی هستند که سعی در تحریف یا تضعیف این سخنان دارند اما هر کس بخواهد بیانات را تضعیف کند؛ خیانت کرده است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این نوع بیانات به جامعه ما جسارت و وحدت می‌دهد و در مقابل عملیات روانی دشمن، جامعه ما را شجاع می‌کند زیرا یکی از اثرات تربیتی مسئولان که مهم‌ترین اثر نیز محسوب می‌شود، اصل القایی و تربیت القایی است.
وی در ادامه به پاسخ توئیتری ترامپ در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور کشورمان ‌اشاره و بیان کرد: در شأن رئیس‌جمهور کشور بزرگ اسلامی ایران نیست که پاسخ او را بدهد اما من به عنوان سرباز این ملت به او جواب می‌دهم.
سرلشکر سلیمانی متذکر شد: به رغم اینکه حدود یک سال و نیم از ریاست‌جمهوری این قمارباز در آمریکا می‌گذرد هنوز ادبیات ترامپ همان ادبیات قمارخانه و کاباره است و وقتی با روسیه، چین و اروپا حرف می‌زند انسان احساس می‌کند یک قمارباز در حال حرف زدن است و او شأن ملت آمریکا را با این ادبیات شکسته است. وی خطاب به ترامپ با بیان اینکه شما ما را تهدید می‌کنید به اینکه اقدامی انجام می‌دهید که در دنیا سابقه ندارد، گفت: شما سابقه که نداری و به دلیل اینکه فکرت مشغول چیزهای دیگری است اجازه پرسیدن هم نمی‌دهی اما از پیشینیان خود، سیاستمداران و روسای سازمان‌های امنیتی آمریکا حرف‌های نادانسته را بپرسید و بر زبان جاری نکنید.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: شما از سال 2001 که طی 17 سال با 110 هزار سرباز دنیا را با خود همراه کردید و اعلام کردید هر که با ماست با ماست و هر که با ما نیست تروریسم است چه غلطی کردید؟
وی در ادامه گفت: در 2011 چه اتفاقی افتاد؟ اگر نمی‌دانید از فرمانده وقت خود بپرسید که چه کسی را پیش من که سرباز این کشورم فرستاد و گفت آیا ممکن است از نفوذ خود استفاده کنید سربازان ما این چند ماه را مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند و ما از عراق خارج شویم. آن هم در شرایطی که با چند برابر نیروهایی که در افغانستان پیاده کرده بودید در عراق حضور یافته و وحشتناک‌ترین جنایات را که در قرون وسطی هم نظیر نداشت در عراق انجام دادید.
وی افزود: این ادبیات کاباره است از فرماندهان و سیاستمداران خود بپرسید، از سازمان‌های امنیتی خود بپرسید و حرف‌های ندانسته را به زبان جاری نکن. یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می‌کردید، امروز آمدید ما را تهدید می‌کنید؟
سرلشکر سلیمانی تشریح کرد: شما ریاض و عربستان را که صد سال بود به خود موشک ندیده بود زیر آتش قرار دادید؛ حالا برای ما خط و نشان می‌کشید؟ باید به شما بگویم آقای ترامپ بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی ما در نزدیک شما هستیم و در هر کجا که تصور نمی‌کنید ما در کنار شما هستیم.
فرمانده نیروی قدس با بیان اینکه شما می‌دانید جنگ با ما یعنی نابودی شما، گفت: تا به امروز چه غلطی کردید که برای ما خط و نشان می‌کشید؟ من حریف شما هستم و نیروی قدس حریف شماست نه همه نیروهای مسلح ایران. بدانید هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم، بیا که ما منتظریم و مرد‌ این میدان برای شما ما هستیم ما ملت شهادت و ملت امام حسینیم.
وی ادامه داد: امروز شما «منافقین» را که زباله‌های دور ریخته ملت ایران هستند جمع می‌کنید و مانور می‌دهید و به یک زن ولگرد امید بسته‌اید و او را از تلویزیونی به تلویزیونی دیگر می‌برید و با این شرایط، ما را تهدید به کشتن می‌کنید؟!
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز راه ما راه ایستادگی است، گفت: امروز هر کسی با هر دیدگاهی به این نتیجه رسیده که مذاکره و سازش پیامدی جز تسلیم ندارد.
سرلشکر سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش همدان را دارالمومنین و دارالمجاهدین دانست و گفت: اینجا سرزمین سردار شهید همدانی است که شهید زنده دیروز بود و شهید زنده امروز است. شهید همدانی حالت شهید ماندن را در وجود خود حفظ کرد و با ذکاوت راه دین را در پیش گرفت؛ ابوالفضل راه اسلام شد و در نهایت چه زیبا و پرافتخار مسیر را به اتمام رساند.
وی با ‌اشاره به نقش سرداران بزرگ همدان همچون شهید حاج‌بابایی و شهید مظاهری در عملیات رمضان افزود: این شهدای والامقام در فضای گرم و سخت جنگ ورود کردند و در این مسیر جانفشانی‌ها کردند.
فرمانده نیروی قدس با بیان اینکه کتاب «وقتی مهتاب گم شد» شهید خوش‌لفظ بسیار زیباست که با خواندنش در اغلب اوقات برای او ‌گریستم، اظهار کرد: او مردی بود که در حال احتضار به سمت شهادت، التماس می‌کرد که به سوریه برود تا شهید شود.
بازتاب گسترده
به گزارش مهر، رسانه‌های مختلف جهان اظهارات سرلشکر قاسم سلیمانی را در واکنش به یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهوری آمریکا در سطح گسترده‌ای پوشش دادند.
خبرگزاری رویترز در این مورد نوشت: ژنرال سلیمانی، فرمانده سپاه پاسداران ایران خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، تهران به هرگونه اقدام خصمانه واشنگتن پاسخ خواهد داد. به شما می‌گویم از آنچه که شما فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تریم.
وایس نیوز آمریکا نیز نوشت: ژنرال ارشد ایران روز پنج‌شنبه در اظهاراتی آتشین به ترامپ هشدار داد ما آماده هستیم.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز نوشت: فرمانده سپاه قدس اظهار کرد ترامپ باید بداند ما ملت شهادت هستیم. این را بدانید اگر جنگی اتفاق بیفتد این نابودی همه امکانات شما و پیروزی ما است که پایان جنگ را رقم خواهد زد؛ پس شما جنگ را شروع کنید باقی ماجرا با ما.
پایگاه خبری شبکه المیادین در این مورد نوشت: دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بداند ما منتظر و عاشقان شهادت هستیم.
وی خطاب به ترامپ گفت: ممکن است شروع‌کننده جنگ تو باشی ولی این ما هستیم که جنگ را به پایان می‌رسانیم.
خبرگزاری رسمی سوریه«سانا» نوشت: قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران اظهارات ترامپ را بی‌ارزش دانست و خطاب به او گفت‌ ما بیش از هر زمان دیگری به شما نزدیک هستیم و شما به توانایی‌های ایران در جنگ نامتقارن آگاه هستید.
شبکه خبری روسیا الیوم نوشت: سلیمانی فرمانده سپاه قدس خطاب به ترامپ گفت طرف حساب شما من و سپاه قدس است نه همه نیروهای مسلح ایران، ما از آنچه که تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تر هستیم.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نیز ضمن بازتاب سخنان سردار سلیمانی، در پایگاه اینترنتی خود نوشت: فرمانده نیروی قدس (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) ایران به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، نسبت به هر گونه اقدام نظامی علیه ایران هشدار داد. وی تهدید کرد اگر واشنگتن جنگی را آغاز کند، ما پایان‌دهنده این جنگ خواهیم بود.
شبکه خبری سی‌ان‌ان عربی نیز با پوشش سخنان قاطعانه و حماسی سردار سلیمانی با عنوان «پیام هشدارآمیز سردار سلیمانی به ترامپ» می‌نویسد: سردار سلیمانی خطاب به ترامپ گفت حساب و کتاب تو با من است و ما از آنچه تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تریم.
خبرگزاری اسپوتنیک عربی در گزارشی از سخنان سردار سلیمانی نوشت: سردار سلیمانی خطاب به ترامپ گفت طرف تهدیدات تو من هستم نه حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران.
پایگاه خبری النشره لبنان نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه اعلام کرد آمریکایی‌ها از من خواستند تا جلوی حملات عراقی‌ها را به سربازانشان بگیریم. ترامپ باید بداند که ما در انتظار و عاشق شهادتیم.
پایگاه خبری الدیار در گزارشی از سخنان سردار سلیمانی خطاب به ترامپ نوشت: تو باید بدانی که این جنگ همه ‌دار و ندارت را نابود خواهد کرد. شما آغازگر این جنگ هستید ولی پایانش را ما رقم می‌زنیم پس مراقب باش به ملت و رئیس‌جمهوری ما اهانت نکنی و بدانی که چه می‌گویی.
ارتشِ مغلوب
سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ‌اشاره به پاسخ سرلشکر قاسم سلیمانی به ترامپ، گفت: سرلشکر سلیمانی پیام‌های مهم و سربسته‌‌ای خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا طرح کرد که نزدیکی نیروهای ایرانی به آنها ازجمله آن است.
نقوی حسینی با بیان اینکه، آمریکا به ‌قدرت، شجاعت و تدبیر و هوشیاری نیروی قدس سپاه آگاه است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند که مقابله با نیروی قدس بسیار سخت است و ارتش آمریکا در مواجهه با مستشاران نیروی قدس در منطقه همواره مغلوب شده است.
وی افزود: وقتی آمریکا نمی‌تواند با امکانات و نیروی انسانی بالا در برخی کشورهای منطقه حریف مستشاران و استراتژیست‌های برجسته نیروی قدس شود، پس حتماً در یک نبرد علنی هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت؛ البته ما از هیچ جنگی استقبال نمی‌کنیم و دکترین ما براساس دکترین دفاعی ترسیم‌ شده است منتهی درصورتی‌که آمریکایی‌ها بخواهند اقدامی را علیه ملت ایران کلید بزنند طبیعی است که تمام نیروها اعم از نیروی قدس با تمام توان به داشته‌های آمریکا حمله خواهد کرد و این مهم قابل‌انکار نیست.