kayhan.ir

کد خبر: ۱۳۷۹۰۶
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶


اهدای اعضای بدن
اهواز- خبرنگار کیهان: اهدای اعضای پسر 27 ساله مرگ مغزی شده اهل ایذه به سه نفر جان بخشید.
2 کلیه و یک کبد این اهدا کننده که در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود به افراد نیازمند اهدا شد. پیوند کبد در اهواز برای سومین بار است که در بیمارستان گلستان اهواز انجام می‌شود و تا پیش از این پیوند کبد تنها در شیراز امکان‌پذیر بود.
یک مرد 35 ساله از شادگان و یک زن 30 ساله از ایذه گیرندگان کلیه و یک زن 18 ساله از سوسنگرد گیرنده کبد هستند.
احیاء یک میلیون نخل
* عملیات لایروبی انهار شادگان به منظور احیاء بیش از یک میلیون اصله نخل آغاز شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شادگان گفت: پس از پیگیری‌های مستمر، اعتبار مورد نیاز لایروبی نهر خروسی از پل ولایت تا انتهای نهر به طول 12 کیلومتر و از محل اعتبارات جهاد کشاورزی آغاز شد.
جبار حمادی افزود: در چند سال اخیر به علت لایروبی تمام انهار فرعی این نهر و برداشت غیر مجاز به وسیله موتور پمپ‌ها و همچنین تجمع رسوبات و زباله در آن، آب به نیمی از نخیلات روستاهای پایین‌دست نمی‌رسید و اکثر نخیلات این روستاها در اثر تنش‌آبی دچار خسارت شدیدی شدند.
وی بیان داشت: با اتمام عملیات لایروبی و تقسیم عادلانه آب بین 8 نهر منشعب از رودخانه خروسی و رسیدن آب به تمامی نخیلات روستاهای این مسیر مجدد بیش از یک میلیون اصله نخیلات را شاهد خواهیم بود.
مجوز فعالیت کشتی صید
زاهدان- خبرنگار کیهان: مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برای افزایش بهره‌وری از آب‌های آزاد، مجوز 7 کشتی بزرگ صید صنعتی برای سیستان و بلوچستان اخذ شده است.
هدایت‌الله میرمرادزهی اظهار داشت: بنادر چابهار و کنارک در سیستان و بلوچستان قطب صید و صیادی ایران هستند و بیش از 70 درصد میزان صید ایران اعم از مواد اولیه کارخانه‌های تن ماهی و صید صنعتی از این دو بندر تأمین می‌شود.
وی گفت: این کشتی‌های بزرگ فلزی با تورهای بزرگ خود قادر خواهند بود در آب‌هایی با عمق 200 متر به صید بپردازند که میانگین ظرفیت آنها چیزی حدود 2 هزار تن خواهد بود.
ادامه کار تصفیه خانه
رشت- خبرنگار کیهان: شهردار رشت از ادامه کار با پیمانکار پروژه ساخت تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان این شهر خبر داد.
شهردار رشت گفت: براساس قرارداد، این شرکت پس از تحویل کار موظف به یک ماه کار آزمایشی است که در صورت تأیید کار از سوی محیط زیست استان، با پیمانکار تسویه حساب می‌شود.
مسعود نصرتی در خصوص قرارداد «تراموا» رشت نیز گفت: قرارداد مطالعات به مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون تومان با مشاور آن منعقد شده است.
خرید گندم
همدان- خبرنگار کیهان: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گفت: تاکنون 240 هزار تن خرید گندم صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد افزایش داشته است.
شهرام پرورش عنوان کرد: امسال در بخش مکانیزاسیون اعطای 51 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات به استان همدان اختصاص یافته که تاکنون 12 درصد از این مبلغ جذب شده است و دریافت این تسهیلات با آورده 20 درصدی کشاورز در مکانیزاسیون همراه خواهد شد.
وی افزود: استان همدان در برخی محصولات کشاورزی از جمله سیب‌زمینی، سیر خشک و گردو رتبه نخست تولید را در کشور به خود اختصاص داده است همچنین در تولید انگور، رتبه سوم، در یونجه رتبه دوم و در تولید گیاهان دارویی از رتبه سوم برخوردار است.
نام:
ایمیل:
* نظر: