kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۹۰۵
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
در دیدار وزیر آموزش و پرورش مطرح شد
استاد برجسته درس خارج حوزه نسبت به اجرای پنهانی سند ۲۰۳۰ در برخی مناطق کشور هشدار داد و گفت: برخی افراد بدون آگاهی مقامات بالا در بعضی مناطق درصدد اجرای این سند هستند.

این مرجع تقلید در دیدار سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش نسبت به اجرای پنهانی سند 2030 در برخی مناطق کشور هشدار داد و گفت: برخی افراد بدون آگاهی مقامات بالا در بعضی مناطق درصدد اجرای این سند هستند، مسئولان باید توجه داشته باشند که اجرای سند 2030 به معنای تابع غرب شدن و فاصله گرفتن از مسائل دینی است و باید مراقب باشیم.
وی فضای مجازی را دارای فرصت‌ها و تهدیدهایی دانست و افزود: فضای فعلی مشکلات مهمی دارد و وقتی وارد فضای مجازی خارجی شویم، نوعی بردگی است چون آنها هرگونه استفاده‌ای که بخواهند انجام می‌دهند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دشمنان سعی دارند که با استفاده از فضای مجازی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خرابکاری کنند، بیان داشت: نباید برنامه‌های کشور را در اختیار شبکه‌های اجتماعی خارجی قرار داد، مشکل دیگر این فضا نیز بدآموزی‌های آن است.
به گزارش رسا، استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید در فضای مجازی خودکفا شویم و فضایی قوی ایجاد کنیم، با تسهیلات و دسترسی آسان و ارزان باید مردم را به استفاده از شبکه‌های داخلی ترغیب کرد تا جذب شوند، ما می‌توانیم دستیابی به شبکه‌های داخلی را آسان و ارزان کنیم که در این صورت حتی نیاز به فیلتر هم نیست که جنبه منفی داشته باشد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه باید فضای مجازی قانع‌کننده، سالم و کارگشا وجود داشته باشد، اظهار داشت: فضای مجازی در آموزش و پرورش بیش از جای دیگر اثرگذار است و چون جوانان اثرپذیر هستند گاهی مشکلاتی ایجاد می‌شود.
وی تأکید کرد: چیزی که می‌تواند ما را حفظ کند اعتقادات مذهبی است که اگر نبود در دفاع مقدس پیروز نمی‌شدیم، حضرت امام از سرمایه اعتقاد مذهبی استفاده و مردم را بسیج کردند، برای بقای انقلاب این سرمایه نباید تضعیف شود که اگر ضعیف شود نمی‌توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: اگر دشمنان گزینه‌ها را کم کردند، برای این است که می‌بینند اگر صحبتی شود جوانان عاشق شهادت و مبارزه با دشمن در صحنه حضور دارند، همین روحیه در حزب‌الله لبنان اثر گذاشته است و عراق و سوریه را نجات داد، همین حشدالشعبی، عراق را نجات داد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آمریکا و عربستان اصرار بسیاری بر تعطیلی حشدالشعبی دارند تا بتوانند کار خود را پیش ببرند. تقویت اعتقادات مذهبی وظیفه مسئولان است این اعتقادات سلاحی است که در زرادخانه‌های دشمن
وجود ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: