kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۹۴۶۸
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۲۲۶ میلیارد تومانی متخلفان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سیدیاسر رایگانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت:​ از پانزده اسفند سال گذشته تا پانزده فروردین امسال این طرح نوروزی با همکاری دستگاه‌های نظارتی ازجمله سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران، نیروی انتظامی، سازمان دامپزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد. در همین مدت 19 هزار و 71 تیم گشت مشترک در سراسر کشور به بررسی و رسیدگی به تخلفات پرداختند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به تعداد 9 هزار گشت افزایش داشت.
رایگانی افزود:​ در این مدت 36 هزار و 31 فقره پرونده تشکیل شد که پس از رسیدگی به این پرونده‌ها، متخلفان به پرداخت 226 میلیارد و 230 میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت جریمه شدند.
به گفته وی، بیشترین پرونده‌های تشکیل شده مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران و کمترین پرونده‌ها مربوط به استان‌های خراسان جنوبی، ایلام و چهارمحل و بختیاری بوده است.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات ادامه داد: درج نکردن قیمت با 15 هزار و 865 پرونده، گرانفروشی با 9 هزار و 803 پرونده و ارائه نکردن فاکتور با پنج هزار و 10 پرونده بیشترین فراوانی تخلفات طرح امسال را به خود اختصاص داده است.
رایگانی گفت:​ هدف سازمان تعزیرات پرونده‌سازی نیست و در همین طرح نظارت نوروزی 6 هزار و 243 مورد تذکر برای اصلاح و پیشگیری از تخلفات ارائه شد و در بازرسی‌ها پنج هزار و 512 واحد صنفی تخلفی نداشتند.
وی افزود:​ متهمان در حوزه کالا و خدمات اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، درج نکردن قیمت و ارائه ندادن فاکتور به پرداخت 107 میلیارد و 712 میلیون تومان، در حوزه بهداشت درمان دارو و دامپزشکی به پرداخت یک میلیارد و 74 میلیون تومان و متهمان پرونده‌های قاچاق کالا و ارز به پرداخت 117 میلیارد و 443 میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
رایگانی همچنین به برخورد تعزیرات با یکی از فروشگاه‌های زنجیره ای در ایام نوروز اشاره کرد و گفت:​ در این فروشگاه آجیل‌هایی عرضه می‌شد که براساس اعلام کارشناسان اتحادیه این آجیل‌ها قابلیت مصرف انسانی نداشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: