kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۶۰۱۶
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
33916546 تمام ساعات شبانه‌روز
سامانه پیام کوتاه 30002323

* غربی‌ها پیام مردم غیرتمند ایران را در راهپیمایی 22بهمن 96 شنیدند. آنان فهمیدند که این ملت پشتیبان ولایت‌فقیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی است. اما به برخی مسئولان هم عرض کنم که همین مردم از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها، اشرافی‌گری عده‌ای، بی‌تدبیری و اقتصاد فلج و... حرف‌های بسیاری دارند، امیدوارم صدایشان را شنیده باشند!
سپهر آشتیانی
* شگفت‌زده شدم وقتی حضور پرشور و دلگرم‌کننده جوانان و نوجوانان را در روز گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی دیدم. این حضور ولایتمدارانه بنده را به این نتیجه رساند که زمان آن رسیده که به این جوانه‌های پرانگیزه و غیرتمند ایران اسلامی اعتماد بیشتری شود زیرا اینها هستند که در رشد و پیشرفت کشور، انقلابی عمل خواهند کرد.
حسینی
* آقای رئیس‌جمهور می‌گوید همه  مطالبات مردم اقتصادی نیست اما مشاور ایشان 80 درصد مطالبات مردم را اقتصادی عنوان کرده است. نکند آقای روحانی به مطالبات آن 20 درصدی اشاره می‌کند که جزو قشر مرفه جامعه‌اند و جالب اینکه اغلب در صحنه‌های مشارکت ملی و انتخابات شرکت نمی‌کنند. ضمنا مگر رئیس‌جمهور با مشاور خود مشورت نمی‌کند؟!
9715---021 و 7472---021
* وزیر بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن 11 میلیون نفر زیرنظر بیمه سلامت آماری اعلام کرده است ولی ایشان به این موضوع اشاره نکرده که فقط در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی این خدمات ارائه می‌شود که با توجه به ازدحام بیماران در این مراکز سطح سرویس‌دهی پایین می‌آید. ضمن اینکه اکثر پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در مراکز خصوصی فعالیت می‌کنند.
0883---031
* در نهادهای نظارتی فرهنگی مثل وزارت ارشاد اسلامی باید قبل از آنکه فیلم‌سازان متحمل وقت و هزینه‌های زیادی در ساخت فیلم شوند سوژه، مضمون و متن فیلم‌ها با سیاست‌های فرهنگی نظام مطابقت داده و جواز ساخت صادر شود. در غیر این صورت فرهنگ ملی دچار چالش خواهد شد و سرمایه‌های کشور به هدر می‌رود.
8132---0936
* از مسئولان امور مساجد درخواست داریم با طرحی نو این اماکن فرهنگی را در تمام زمینه‌ها فعال سازند.‌ در حال حاضر بسیاری از مساجد برای تامین هزینه‌های خود به «تهیه غذا» تبدیل شده‌اند ولی از هدف حیاتی و مهم جذب جوانان غفلت شده است.
8717---0936
* از شنیدن خبر افزایش تولید سیگار از 9 کارخانه در سال 94 به 17 کارخانه در سال 96 دل هر انسانی به درد می‌آید. فقط باید گفت آفرین بر این همه تدبیر که سود هنگفت تولید سیگار را بر سلامت مردم ترجیح می‌دهد!
1883---0912
* در خرم‌آباد لرستان غیر از رکود اقتصادی، بی‌کاری و تعطیلی کارخانه‌ها به تازگی با پدیده گرانی مسکن نیز مواجه شده‌ایم.
0685---0916
* جانباز دوران جنگ تحمیلی هستم، می‌دانید حقوق بنده چقدر است؟ الان 590 هزار تومان حقوق می‌گیرم و بدون دریافت مزایای جانبازان، امور را به سختی می‌گذرانم...
6991---021
* در سال 97 عوارض برق مصرفی را 8 درصد افزایش دادند و قرار است وزارت نیرو علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای شهری بابت هر مترمکعب فروش آب شرب 150 ریال از مشترکین دریافت کند! مردم این افزایش هزینه تحمیلی دولتی را از کدام رونق اقتصادی و افزایش حقوق خود تامین کنند؟
9577---028
* دولت 5 سال است از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده سخن می‌گوید مجلس باید بپرسد که چرا اقدامی صورت نگرفته است؟
کماسی
* شرکت تعاونی ]...‌ [در شهر آستارا به مبلغ 8 میلیارد تومان از مردم این منطقه کلاهبرداری کرده است ولی به رغم دستگیر شدن فرد حرامخوار، اقدامی در پیگیری شکایت‌های مالباختگان دیده نمی‌شود. از ریاست قوه قضائیه تقاضای پیگیری داریم.
1108---0911
* تنها پله‌برقی منطقه 14 در بزرگراه شهید محلاتی به علت مدیریت بی‌نظیر شهرداری تهران در بارندگی برف اخیر چند روز از کار افتاد! و افراد مسن و کسانی که از بیماری پا درد و کمردرد رنج می‌بردند با سختی از پله‌های خاموش عبور می‌کردند!
3949---0912
* بانک سرمایه در چند سال اخیر هیچ سودی به سهامداران خود که بیشتر آنان معلمین هستند پرداخت نکرده است چرا؟ توضیحی هم نمی‌دهند.
8808---0911
* در محله اندیشه تهران سرقت از منازل زیاد شده است. از نیروهای کلانتری منطقه درخواست داریم امنیت را به ساکنین این منطقه برگردانند.
میرهاشمی
* پلیس راهور در خصوص تبدیل پیاده‌روها به مکان پارک خودروها در محدوده عدل، بهار، لشکر، ده‌دی و... مشهد مقدس تدبیری بیندیشد.
6430---0939
* از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود در صورت نبود قانون، طرحی را برای عدم ورود سگ‌های خانگی به پارک‌ها، معابر عمومی، برج‌های مسکونی و... تصویب کنند. متأسفانه برخی غربزدگان که از ابراز عواطف به همسر و فرزند‌داری بی‌بهره‌اند این سگ‌ها را همچون فرزند خود به مجامع عمومی وارد می‌کنند که علاوه بر بدآموزی نونهالان بعضا باعث ترس و وحشت افراد می‌شود. در ضمن با توجه به نجس بودن آنها و احتمال عوارض بیماری این کار تعرض به حقوق دیگر مردم نیز است.
سلیمانی- قاری- فرخی- طاهری
* با توجه به روند تعویض و صدور کارت ملی و لزوم حضور فرد متقاضی برای انگشت‌نگاری، مسئولین امر چه تدبیری برای معلولینی که قادر به حضور برای انگشت‌نگاری نیستند اندیشیده‌اند؟! همسرم 12 سال است که بر اثر سکته فلج و معلول شده و حتی انگشتانش نیز به شکل عقابی شده است که قادر به حرکت آنها نیست و امکان بردن او برای انگشت‌نگاری هم وجود ندارد. از مسئولان امر درخواست می‌شود توسط ماموران سیار مشکل همسرم را مرتفع نمایند.
رفیعی- مارلیک کرج
* بانک ... استان کرمان در اقدامی عجیب، ملک افرادی را که وام فرسودگی دریافت کرده بودند و نتوانستند اقساط را پرداخت کنند، برای فروش گذاشته و 30 درصد به اصل قسط اضافه کرده است! آن هم شهروندانی که از قشر کم‌درآمد جامعه‌اند نه مرفهین بی‌درد.
3076---034
* قبلا صاحب هر کارتخوان در هر پایانه فروش امکان مشاهده تمام کارت‌های کشیده شده در داخل کارتخوان را داشت و می‌توانست تشخیص وصول یا عدم وصول را بدهد ولی اخیرا بانک مرکزی دستور داده کل کارت‌های کشیده داخل یک پز به صورت یک عدد کل نمایش داده شود در نتیجه امکان تشخیص وصول یا عدم وصول کارت‌های کشیده شده در پز پایانه فروش برای فروشنده وجود ندارد.
بیگ‌زاده
* از مسئولان امر درخواست می‌شود وضعیت 10 ماه حقوق پرداخت نشده سربازمعلمان را پیگیری و مشکل را رفع نمایند.
4698---0939
* بلوار شهرزاد از زیر پل بعثت به سمت شمال به قرق میوه‌فروشان دوره‌گرد درآمده یعنی وسط خیابان تبدیل به میدان تره‌بار شده و ترافیک سنگینی در این محدوده به وجود می‌آید. با وجود پلیس و مأمور نیروی اداره راهنمایی و رانندگی چرا باید چنین مشکلی داشته باشیم.
5541---0919
* یک ماه است به منطقه برق بوعلی واقع در محدوده امام حسین تماس می‌گیرم و تخلف برق دزدی یک ساختمان در حال ساخت را اطلاع می‌دهم اما دریغ از ذره‌ای توجه و پیگیری مسئولان اداره برق بوعلی!
6756---021
«پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه 19»
ضمن تشکر از درج مشکلات شهروندان محترم بدینوسیله در پاسخ به مطلب مندرج در آن نشریه وزین مورخ 96/11/16 (ستون ارتباطات مردمی) با موضوع ترافیک ورودی شهرک رسالت و صالح‌آباد (خیابان کلهر) به آگاهی می‌رساند؛ با همکاری بخشداری شهر آفتاب، پلیس راهور منطقه 19 و معاونت حمل و نقل و ترافیک این منطقه تمهیداتی از قبیل حضور مستمر و استقرار یگان انتظامی راهور جهت اعمال قانون و برقراری نظم از سوی رانندگان صورت گرفته است، همچنین بررسی طرح یک‌طرفه نمودن خیابان شهید کلهر و سایر اقدامات جهت معابر منتهی در حال اجرا می‌باشد که به زودی مشکل ترافیک محله صالح‌آباد به نحو مطلوبی مرتفع خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: