kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۴۲۲۱
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶

کیهان و خوانندگان  33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
33916546 تمام ساعات شبانه‌روز
سامانه پیام کوتاه 30002323


* آقای عباس عبدی که ادعای تخصص در تمام امور را دارد به سردار سلیمانی که ناراحتی خود را از آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی توسط آن جوان نادان نشان داده، توصیه کرده است که پای صحبت‌های این جوان بنشیند! بنده عرض می‌کنم در این حوادثی که ایشان و دولت به تعبیر خودشان رحم اجاره‌ای‌شان به وجود آورده‌اند این آقایان هستند که باید پاسخگو باشند و بگویند در این چند سال با سرنوشت جوانان و آینده آنان چه کرده‌اند؟ و چرا این سرمایه‌های کشور را بازیچه سیاسی‌کاری‌ها و قدرت‌طلبی‌های خود قرار داده‌اند.
صدیق
* مدتی پیش قبل از آغاز سال میلادی جدید قیمت دلار که افزایش پیدا کرد دولتی‌ها این افزایش را به دلیل تب و تاب شب عید مسیحی اعلام کردند و گفتند قیمت دلار پایین می‌آید ولی نه تنها پایین نیامد بلکه قیمت آن در حال حاضر به 4 هزار و پانصد تومان رسیده است. فراموش نمی‌کنیم آقای رئیس‌جمهور در تبلیغات انتخاباتی شعار حفظ ارزش پول ملی کشور می‌دادند! واقعاً کدام یک از وعده‌ها تحقق یافت؟!
عبیدی
* با این همه امکانات ثبت و ضبط الکترونیک که حتی نفس کشیدن‌ها را هم ثبت و ضبط می‌کند چگونه دفتر برخی از مسئولان به خود اجازه می‌دهند آنچه را از سخنان غیرمنطقی آنان در فضای دنیای مجازی و حقیقی پخش شده، تکذیب کنند؟!
9020---0935
* آقای روحانی ریاست محترم جمهوری تا قبل از قرار گرفتن در مسند اجرایی کشور نظریه‌پردازی نمی‌کردند. چه شده در این مسند که باید پاسخگوی مشکلات جامعه باشند وقت دولت و مردم را صرف نظریه‌پردازی می‌کنند و کاری انجام نمی‌دهند؟
8895---0919
* هر توطئه‌ای که به اصل نظام اسلامی ضربه وارد کند، مورد حمایت غربی‌ها و نوکرانش در داخل است. بنابراین نباید آن معدود توطئه‌گران و این قبیل نوکران را «مردم» شریف ایران معرفی کرد.
نیما شهیدی
* برخی از مسئولان به‌جای رسیدگی به خواسته‌های مردم هنوز سرگرم مواضع رنگ به رنگ شده خود در فتنه 96 و دفاع از اغتشاشگران هستند و سودجویان با افزایش قیمت‌ها در انتهای سال و در خلأ نظارت مسئولان به مردم تحمیل می‌کنند.
3607---0915
* دولت همه ساله به بهانه تورم تک رقمی، حقوق‌ها را پایین نگه می‌دارد. لیکن واقعیت جیب مردم به قول رئیس‌جمهور چیز دیگری را نشان می‌دهد. با افزایش قیمت‌هایی که شاهد آن هستیم چگونه می‌توانیم ادعای تک رقمی بودن تورم را بپذریم؟
5385---0935
* آقای روحانی متعهد به وعده‌هایی که به همان 24 میلیون نفری هم که به ایشان رای دادند نبودند: زیرا معضل گرانی، بیکاری و... زندگی همان افراد را هم تحت‌الشعاع قرار داده است.
میرصانع
* چرا سلامتی مردم را برخی به بازی گرفته‌اند؟! چرا رئیس‌جمهور اجازه افزایش تولید محصولات تراریخته‌ها در ایران را می‌دهد؟! نشانه‌اش اینکه در دی ماه 96 نامه‌ای در همین زمینه به متولیان امر نوشته‌اند. لطفاً رسانه‌های انقلابی از کنار تراریخته که سلامت مردم را نشانه رفته بی‌تفاوت نگذرند.
2909---0912
* روزنامه‌های زنجیره‌ای تلاش می‌کنند با تحلیل‌های فریبکارانه در اولویت‌های مردم جابجایی ایجاد کنند و از حوادث، نتیجه دلخواه خود را بگیرند.
6858---0919
* آنچه که باعث جنگ در سوریه شد نفوذی‌هایی بودند که از مدت‌ها قبل به مراکز حساس سوریه نفوذ پیدا کرده بودند، این سناریو عراق را هم به ویرانی کشاند لذا باید در مورد افراد دوتابعیتی و نفوذی به دستگاه‌های دولتی واقع‌بینانه‌تر نگاه شود تا مردم ایران دچار تجربه فتنه‌های مشابه در دیگر کشورهای منطقه نشوند.
8810---0919
* چرا دولت تاکنون آمار شفافی از دستاوردهای برجام در خصوص اشتغالزایی و رونق اقتصادی منتشر نکرده است؟ برجام به گفته حامیانش از همان روزهای ابتدایی موجب سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در کشور می‌شود اما آنچه از آن زمان تاکنون دیده می‌شود حجم انبوه واردات کالاهای خارجی است که کارخانه‌ها و کارگاه‌های داخلی را تعطیل کرده است.
6546---021
* آقای روحانی شما می‌گفتید برجام سایه جنگ را دور می‌کند و تحریم‌ها را رفع خواهد کرد اما در انتخابات 96 مجددا موضوع «سایه جنگ» را پررنگ کردید و پس از آن تحریم‌ها متنوع‌تر از سابق بر علیه مردم ایران وضع شد و این روزها زمزمه لزوم مذاکرات موشکی از سوی جبهه غرب شنیده می‌شود. امیدوارم خسارت‌های جدیدی علاوه بر برجام بار دیگر با اعمال گزینه‌ جدیدی به مردم تحمیل نشود.
1621---021
* رهبری فرمودند که هیچ جنگی کشورمان را تهدید نمی‌کند. این فرمایش از قدرت نظامی کشورمان حکایت دارد. اگر هر مسئولی درصدد ترساندن مردم از توهم جنگ باشد یا دچار جهالت است که در آن صورت صلاحیت ادامه مسئولیت را ندارد و یا انگیزه دیگری دارد که در هر دو صورت مستحق سرزنش و توبیخ است.
رجبعلی
* مقامات اروپایی مدعی‌اند برجام نگرانی‌شان در مورد برنامه موشکی ایران را پوشش نمی‌دهد! آقایان مذاکره‌کننده توضیح بدهند مگر برجام در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان نبود؟ پس ادعاهای موشکی غربی‌ها که در ارتباط با برجام می‌دانند چیست؟ وزیر امور خارجه باید به مردم در این زمینه پاسخگو باشد.
4207---021
* عده‌ای ترامپ رئیس‌جمهور پلید آمریکا را فردی دیوانه می‌دانند ولی همین فرد مثلا دیوانه برای منافع کشورش از هزار نفر عاقل بهتر کار کرده و می‌کند و مثلا با کنترل واردات شاخص‌های اشتغال در آمریکا را بهبود بخشیده است. دولتمردان کشور ما بگویند با عقل و تدبیر خود چه کرده‌اند؟
7542---0916
* 16 هزار نفر از شهروندانی که اقدام به پیش خرید پژو 2008 کرده‌اند بلاتکلیف و سرگردان هستند چرا که هیچ خبری از تحویل این خودرو نیست و پاسخگویی هم وجود ندارد.
0516---0915
 * افزایش 18 درصدی حقوق یک میلیون و پانصد هزار تومانی کارمندان اگر از افزایش 10 درصدی حقوق‌های ده میلیون تومانی کمتر نباشد بیشتر نیست. غرض اینکه این ساز و کار در اعمال افزایش حقوق کارمندان به عدالت نزدیک نیست و باید موردتجدیدنظر قرار بگیرد.
8495---0911
* امیدوارم مسبب کابوس‌های آل‌سعود از پرواز موشک‌های انصارالله در آسمان عربستان را هم کیهان ندانند!
جعفری
* تبلیغات بازرگانی سیما خیلی زننده شده است. یک سری خانم‌هایی که رعایت حدود شرع را نمی‌کنند چه لزومی دارد که مورد استفاده قرار گیرند؟ درست است که دولت بودجه آن سازمان را گرو نگه می‌دارد، ولی این دلیل نمی‌شود که در تبلیغات استفاده ابزاری از زنان صورت گیرد.
وحیدی- گرمسار
* پرداخت معوقات معلمان و حق‌التدریس‌بگیران در دولت دوازدهم به کلی فراموش شده است. اگر امکان دارد دولت محترم از دستاوردهای برجام مقداری هم به حساب این قشر زحمتکش واریز کند! مگر اینکه دستاورد برجام فقط برای کاسبان آن باشد نه کارگر و کارمند و معلمان و...  کلا اقشار کم‌درآمد.
8649---0917
* در طی این 5 سال اثبات شد که با بیان یک سری آمار و ارقام هیچ مشکلی کم نمی‌شود. مردم از دولت انتظار دارند برنامه‌ای عملیاتی و شفاف و قابل اثبات برای عموم را در پیش بگیرد.
کشمیری- پاکدشت
* دستاوردهای علمی کشور همواره خاری در چشم دشمنان نظام اسلامی و مردم ایران بوده است و مهم‌ترین دستاوردی که به آن امروز نیازمندیم و البته امکانات آن هم کاملا وجود دارد شبکه اجتماعی ملی است تا از فتنه‌های دشمنان ایمن بمانیم. امیدوارم دولت عزمی جهادی برای تحقق آن داشته باشد.
2811---021