kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۶۱۲
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۱


عضو فراکسیون امید تصریح کرد: جنجال بر سر بودجه نهادهای فرهنگی، پوپولیستی است چرا که کل بودجه بخش فرهنگ 6 دهم درصد کل بودجه است.
احمد  مازنی عضو کمیسیون فرهنگی به ایلنا گفت: با روش‌های پوپولیستی و لمپنیستی نمی‌توان درمورد تناسب بودجه نهادهای فرهنگی صحبت کرد.
وی با اشاره به بررسی بودجه سال 97 در کمیسیون فرهنگی و اینکه نسبت بودجه فرهنگ به کل بودجه شش دهم درصد است، گفت: میزان برآورد بودجه در حوزه فرهنگ بسیار  پایین و ضعیف است.
عضو فراکسیون امید با بیان اینکه اختصاص بودجه فرهنگی به نهادهای رسمی که تحت نظارت مجلس هستند، امکان‌پذیر است، افزود: نکته مهم این است که همه این بحث‌ها مربوط به شش دهم درصد کل بودجه می‌باشد از این رو بحث‌های انحرافی که این روزها درخصوص بودجه فرهنگی مطرح می‌شود نباید توجه کرد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا  تناسبی بین بودجه نهادهای فرهنگی با همدیگر و با سایر نهادها وجود دارد یا خیر گفت: تناسب را باید تعریف کنیم. اینکه دو سازمان را فقط اسم ببریم و بودجه‌شان را در فضای مجازی مقایسه کنیم این کار غیرعلمی است. با روش‌های پوپولیستی و لمپنیستی نمی‌توان درمورد تناسب بودجه نهادهای فرهنگی صحبت کرد. درحقیقت عدالت به معنای تساوی نیست بلکه باید به تناسب نهادها و حوزه فعالیت‌ آنها و خدماتی که انجام می‌دهند توجه کرد و متناسب با آن بودجه لازم را برای آن نهاد درنظر گرفت.
یادآور می‌شود استارت این بحث‌های لمپنیستی و پوپولیستی را برخی مدیران دولتی و رسانه‌های حامی آنها زدند تا افکار عمومی را از ارقام بزرگ بودجه و مسائلی نظیر حذف یارانه‌ها، افزایش قابل توجه قیمت حامل‌های انرژی و رشد بودجه برخی شرکت‌ها و دستگاه‌های دولتی منحرف کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: