kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۵۳۱
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶دادستان کل کشور در بازدید سرزده از دادسرای ناحیه پنج تهران از نزدیک در جریان روند رسیدگی‌های قضایی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری صبح دیروز با حضور در دادسرای ناحیه پنج تهران در بازدید از شعب این دادسرا از نزدیک به بررسی روند رسیدگی به پرونده‌ها پرداخت و دستورات لازم را صادر کرد.
در این بازدید سه ساعته که چند تن از معاونان دادستانی کل نیز حضور داشتند، دادستان کل کشور بر لزوم تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها و حل و فصل مشکلات مردم تاکید کرد.
در جریان این دیدار حجت‌الاسلام منتظری به گفت‌وگوی رودررو با مردم و مراجعان به دادسرا و بررسی شکایات و مشکلات آنان پرداخت.
دادستان کل کشور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: بازدیدهای سرزده این جانب از دادسراها طبق روال انجام می‌شود تا از نزدیک مشکلات و کمبودها را در هر دادسرا ببینیم و قدمی برای حل آنها برداریم.
وی افزود: عمده مشکلی که در حال حاضر در مجموعه دستگاه قضایی وجود دارد و در این بازرسی‌ها نیز مشهود است کثرت کار بر اثر کمبود نیروی انسانی است.
منتظری با اعلام اینکه امیدواریم مسئولین امر و کسانی که می‌توانند به دستگاه قضایی کمک کنند بدانند که نفع و سود بحث اعتبارات قوه قضاییه و اجازه استخدام قاضی و کارمند متوجه مردم خواهد شد، تاکید کرد:کثرت پرونده ها و کمبود قاضی و کارمند در دستگاه قضایی موجب اطاله دادرسی است و تامین اعتبارات و نیروی انسانی قوه قضاییه موجب بالا رفتن کیفیت کار و کاهش فشار طاقت فرسا به قضات و کارمندان دستگاه قضایی می شود و در نهایت به کاهش اطاله دادرسی منجر و به نفع مردم خواهد بود.
دادستان کل کشور با اشاره به کثرت پرونده‌های کلاهبرداری در دادسرای ناحیه 5 تهران، گفت: متاسفانه مردم گاهی اوقات در داد و ستد‌ها و معاملات خود به نکات ایمنی و حقوقی توجه نمی‌کنند و گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: