kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۵۱۴
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵

رئیس ‌ستاد نیروهای مسلح در همایش «ارتش انقلابی» گفت که دشمنان انقلاب از هر فرصتی برای ایجاد شکاف بین نیروهای مسلح استفاده می‌کند اما نیروهای مسلح و ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر خود مانع این شکاف شده‌اند.
همایش سراسری فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان ارتش انقلابی، دیروز با حضور  سرلشکر محمد باقری، رئیس ‌ستادکل نیروهای مسلح آغاز شد. این همایش با عنوان «ارتش انقلابی» به‌مدت دو روز در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار می‌شود.
سرلشکر محمد باقری رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست ستاد کل نیروهای مسلح تقویت ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
وی با قدردانی از حضور به موقع، مفید و موثر ارتش در جریان زلزله اخیر کرمانشاه گفت: اگر در این زلزله کمک نیروهای مسلح نبود مطمئنا آلام بیشتری به مردم منطقه کرمانشاه وارد می‌آمد.
سرلشکر باقری در ادامه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ایجاد شکاف بین نیروهای مسلح استفاده می‌کند اما نیروهای مسلح و ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر خود مانع این شکاف شده‌اند به نحوی که در اوج وحدت و همدلی قرار دارند.
وی افزود: انتخاب شعار «ارتش انقلابی» برای همایش فرماندهان عالی رتبه ارتش انتخاب بسیار درست و بجایی است که نشان از هوش و تدبیر ارتش در این برهه از زمان و نیز توجه به خواست فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه دارد.
رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح وظیفه و ماموریت نیروهای مسلح را ارتقای سطح بازدارندگی دانست و افزود: بازدارندگی نیروهای مسلح پاسخگوی طرح‌ها و نقشه‌های دشمنان است و الحمدلله امروز این بازدارندگی در حد مناسب و مطلوب موجود است و به همین دلیل دشمن به این نتیجه رسیده که امکان حمله به کشور ما را ندارد.
سرلشکر باقری در ادامه، ابداع روش‌های انقلابی و جهادی در مقابله با دشمنان را بسیار مهم دانست و گفت: انتظار فرماندهی معظم کل قوا از ارتش و سایر نیروهای مسلح، به‌کارگیری روش‌های انقلابی در ارتقای توان دفاعی می‌باشد چرا که این روش باعث ارتقای توان رزمی و هم‌افزایی همه‌جانبه شده و کشور را در شرایط حاد منطقه از شر دشمنان محفوظ داشته و یأس و نا امیدی را از بین می‌برد.
وی در پایان آموزش، پژوهش، ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان، توجه به گنج بی‌پایان نیروهای وظیفه و مهارتمند نمودن آنان و بصیرت‌افزایی را از عوامل مهم در موفقیت نیروهای مسلح دانست و ضمن تقدیر از رویکرد انقلابی و تحولی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد آمادگی نیروهای مسلح به سطح عالی‌تری ارتقا یابد.
همچنین، دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش صبح دیروز در همایش سراسری فرماندهان آجا با درود بر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و تقدیر و تشکر از حضور فرماندهان حاضر در همایش به ویژه سردار سرلشکر باقری ریاست  ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با توکل به خداوند بزرگ در اجرای تدابیر فرماندهی محترم کل ارتش, نخستین همایش سراسری فرماندهان برگزار می‌شود.
رئیس‌ ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به تبیین تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در موضوع ارتقای توان رزمی برای رویارویی با تهدید به ویژه در وضعیت کنونی جهان پرداخت و افزود: اهمیت تبیین تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در حکم انتصاب امیر فرماندهی محترم کل ارتش و نیز انجام هماهنگی لازم میان همه  فرماندهان در جهت اجرایی شدن سیاست‌های قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا  و ستاد کل نیروهای مسلح از نکات مهم در برگزاری این همایش می‌باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: