kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۴۱۹
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷


رئیس‌قوه قضائیه به کشورهای اروپایی پیشنهاد داد به جای مذاکره بر سر توانمندی موشکی ایران اجازه دهند که جمهوری اسلامی به موضوعات دفاعی و موشکی آنها ورود پیدا کند و با آنها به مذاکره بپردازد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با‌ اشاره به انواع هجمه‌ها به دستگاه قضایی، گفت: مسئولان دستگاه قضایی، قضات و کارکنان قوه قضائیه هرگز نباید از این هجمه‌ها ناامید شوند و در کارشان کاستی یا نقصی پدید آید زیرا دشمن با حملات، هجمه‌ها و ارزیابی‌های غیرمنصفانه خود دقیقاً به دنبال ایجاد تردید و در نتیجه پدیدآوردن کاستی در کار و خدمت رسانی دستگاه قضایی است که بر این اساس بهترین پاسخ دندان‌شکن به دشمن، خدمت رسانی بیشتر و حل مشکلات مردم است.
آملی لاریجانی افزود: ما در کنار خدمت‌رسانی باید نسبت به تبیین و روشنگری درباره خدمات و تلاش‌های مجموعه دستگاه قضایی نیز اهتمام داشته باشیم.
وی با بیان اینکه دشمن بیرونی و جاهل درونی از خلأ اطلاع‌رسانی قوه قضائیه سوءاستفاده می‌کنند، خاطر نشان کرد: مسئولان قضایی باید در حد ضرورت و تا جایی که نحوه پاسخگویی شبیه به جدل و کشمکش نشود، به شبهاتی که مطرح می‌شود پاسخ دهند و به تبیین کارهایی که انجام می‌شود بپردازند.
رئیس‌قوه قضائیه ادامه داد: به عنوان مثال، در مورد شخصی که محکوم می‌شود گاهی بزرگ‌نمایی می‌کنند و با انتشار مطالب خلاف واقع به بهانه‌های حقوق بشری، از این شخص یک قهرمان می‌سازند در حالی که اتهامات و محکومیت این فرد، آن چیزی نیست که در رسانه‌هایشان بیان می‌کنند. در این قبیل موارد دستگاه قضایی باید برای جلوگیری از شایعه پراکنی‌ها و تشویش اذهان و افکار عمومی، پس از قطعیت رأی، برخی از جزییات موضوع را به اطلاع مردم برساند.
ادعاهای اخیر آمریکا علیه ایران ناشی از انزوا و شکست آن است
آملی لاریجانی در ادامه با ‌اشاره به ادعاهای اخیر نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل مبنی بر اینکه موشک‌های پرتاب شده از سمت یمن به ریاض، ساخت ایران بوده است، اظهار داشت: طرح چنین ادعاهای بی‌اساسی ناشی از شکست‌های متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی آمریکاست. آنها با صرف وقت و هزینه‌های کلان تلاش کردند که با پدیدآوردن گروه تروریستی داعش در منطقه به اهداف خود دست یابند و طبق برنامه‌ریزی‌های خود، در مدت 20 سال به بهانه حضور داعش و مبارزه با آن، چهره منطقه را تغییر دهند اما با حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی در کنار برادران خود در منطقه، داعش به نقطه پایان رسید و سر حامیانش به سنگ خورد. از سوی دیگر، آمریکا در بحث انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به قدس شریف با وجود لابی‌های فراوان، منزوی شد و همچنان شاهد اعتراضات مردم در کشورهای مختلف و به‌ویژه در سرزمین‌های ‌اشغالی هستیم.
وی با بیان اینکه همه این موارد، عزم آمریکا را برای ایجاد اجماع علیه جمهوری اسلامی جزم کرده است، ادعاهای اخیر «نیکی هیلی» را شبیه شوهای تلویزیونی دانست و خاطر نشان کرد: در این مورد هم جز عربستان و رژیم صهیونیستی هیچ کشوری به این ادعاها توجه نکرد و خود سازمان ملل نیز این ادعاهای واهی و بی‌اساس را که با نمایش دادن چند قطعه فلز مطرح کردند، نپذیرفت.
رئیس‌قوه قضائیه با بیان اینکه بهتر است آمریکایی‌ها با عبرت گرفتن از تجربیات مکرر خود از این ایذاهای بی‌اساس و بی‌فایده دست بردارند، گفت: آنها مطمئن باشند که نمی‌توانند با این کارها ایران را بر سر توانمندی دفاعی و موشکی خود پای میز مذاکره بکشانند. اروپایی‌ها هم تلاش نکنند که با زمزمه کردن بعضی حرف‌ها مذاکرات موشکی را در قالب توافق برجام دنبال کنند زیرا ایران در مسائل دفاعی خود با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کند.
آملی لاریجانی با طرح این سؤال که آیا چنین مذاکراتی برای خود اروپایی‌ها قابل تحمل است، به کشورهای اروپایی پیشنهاد داد که اگر به مذاکره بر سر توانمندی‌های موشکی علاقه‌مند هستند، اجازه دهند که جمهوری اسلامی به موضوعات دفاعی و موشکی آنها ورود پیدا کند و با آنها به مذاکره بپردازد.
نام:
ایمیل:
* نظر: