kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۳۷۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
لاریجانی در ششمین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانون‌گذاری:

رئیس‌مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما با رکود مواجهیم و رونق اقتصادی ایجاد نشده است، گفت: ما باید به رونق تولید کمک کنیم، ایجاد رونق در کنار فشارها اقتضا می‌کند که مصائب تولیدکنندگان به درستی درک شود چون آنها در خط مقدم هستند.
به گزارش فارس، علی لاریجانی در ششمین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانون‌گذاری که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تأکید بر اینکه نگاهمان به قانون‌گذاری باید از سنخ متعارف‌ تغییر کند چون کشور شرایط ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: از قبل هم توصیه کرده‌ایم که مرکز پژوهش‌ها به مراکز علمی کشور مرتبط باشد و از ظرفیت‌های آنها استفاده کند.
وی با بیان اینکه قانون برنامه تکالیفی برای کشور مشخص کرده است، اظهار داشت: در هنگام بودجه‌ریزی باید به تحقق آن تکالیف توجه شود و مرکز پژوهش‌ها نیز باید در این زمینه به مجلس کمک کند و اگر دولت نیز در این خصوص بودجه‌ای در نظر نگرفت مرکز پژوهش‌ها جبران کند و برای مثال کاهش 15 درصدی استخدامی کشور که در بودجه آمده را مشخص کند.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند فعلی کشور و نوع تأمین بودجه برای بخش عمرانی، تصریح کرد: این روال شرایط کشور را بهبود نمی‌دهد که برای جبران کمبود بودجه عمرانی از اوراق استفاده شود و انجام متمادی این اقدام ما را با دولتی فرومانده مواجه می‌کند.
لاریجانی با بیان اینکه ما با رکود مواجهیم و رونق اقتصادی ایجاد نشده است، گفت: ما باید به رونق تولید کمک کنیم، ایجاد رونق در کنار فشارها اقتضا می‌کند که مصائب تولیدکنندگان به درستی درک شود چون آنها در خط مقدم هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: