kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۲۶۰
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶

رئیس فراکسیون مرزنشینان مجلس گفت: عوارض ۲۲۰ هزار تومانی خروج از کشور که دولت در لایحه بودجه ۹۷ در نظر گرفته همان اندک درآمد مرزنشینان از محل ورود و خروج به کشورهای همسایه را هم می‌بلعد.
جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد اظهار داشت: مهم‌ترین اقشاری که با بالا‌بردن عوارض ترانزیت و خروج از کشور به‌شدت دچار آسیب می‌شوند رانندگان ترانزیت و مرزنشینان هستند که با این روند مشکلات زیادی برای آنها به وجود می‌آید.
وی با بیان اینکه عوارض خروج 220 هزار تومانی برای افزایش درآمد دولت در سال 97 در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتزاق مرزنشینان سفر به کشور همسایه و تجارت با تجار آن‌هاست و این عوارض سبب می‌شود همان اندک درآمد این افراد نیز از بین برود.
رئیس فراکسیون مرزنشینان مجلس ادامه داد: همچنین رانندگان ممکن است در طول سال چندین بار از مرز خارج شوند و عوارض خروج 220 هزار تومانی اصلاً برای این افراد توجیهی ندارد.
رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به فشارهای اقتصادی که هم‌اکنون ‌روی دوش خانوارها وجود دارد، تصریح کرد: دولت باید برای افزایش درآمد خود راه‌هایی را اتخاذ کند که به معیشت مردم محروم آسیبی وارد نکند و امید می‌رود کمیسیون تلفیق بودجه به این موارد توجه کافی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در صورت نیاز لیستی از اعتبارات نهادهای بدون فایده تهیه شده تا نحوه خرج‌کرد درآمد عمومی کشور مشخص شده و راه‌های صرفه‌جویی نیز معلوم شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: