kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۲۴۳
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

افزایش برترین‌های کنکور
اهواز- خبرنگار کیهان: استاندار خوزستان گفت: از 80 هزار نفری که در کنکور استان خوزستان شرکت کردند فقط 29 هزار نفر دانش‌آموز هستند که این موضوع سبب می‌شود تا قبولی و کسب رتبه‌های برتر توسط دانش‌آموزان کاهش یابد.
غلامرضا شریعتی بر رقابتی کردن کنکور در نقاط مختلف استان خوزستان تأکید کرد.
وی از افزایش رتبه‌های زیر هزار دانش‌آموزان خوزستانی در کنکور امسال خبر داد و گفت: در سال گذشته 50 نفر این رتبه را داشتند در حالی که امسال به 148 نفر رسید.
کاهش نرخ بیکاری
* معاون برنامه‌ریزی فرماندار اهواز گفت: خوزستان دومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است. علی بویری افزود: استان خوزستان در آمار مقایسه‌ای با سایر استان‌ها از بهار 92 تا بهار 96 با کاهش 5/5 درصد نرخ بیکاری، دومین استان در کشور بود که بیشترین درصد کاهش نرخ بیکاری را داشت.
وی با تأکید بر این که کلیه دستگاه‌ها و متولیان امر اشتغال باید این روند کاهش را در شهرستان اهواز نیز دنبال کنند، اظهار داشت: حفظ و صیانت از اشتغال ایجاد شده در بخش‌های صنعت و خدمات کشاورزی بسیار مهم و حائز اهمیت است و همه توان کارگروه اشتغال شهرستان اهواز باید بر ثبات فرصت‌های شغلی باشد.
اهدا و پیوند اعضاء
رشت- خبرنگار کیهان: اهدای اعضای بدن مرد 49 ساله گیلانی، به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.
2 کلیه «بهرام جلیلی» 49 ساله اهل و ساکن شهرستان آستانه اشرفیه که در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، در بیمارستان «رازی» رشت به 2 بیمار نیازمند پیوند زده شد.
کبد این مرد نیز به بیمارستان «نمازی» شیراز منتقل شد تا بر روی یک بیمار نیازمند دیگر پیوند زده شود. شایان ذکر است «بهرام جلیلی» نوزدهمین اهداءکننده عضو از استان گیلان در سال جاری است.
اعزام کاروان راهیان‌نور
نمین- خبرنگار کیهان: کاروان راهیان نور دانش‌آموزان شهرستان نمین به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شد.
فرمانده سپاه ناحیه نمین گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجدیدمیثاق با آرمان شهدا و عهد و پیمان مجدد با شهدا از مهم‌ترین اهداف اعزام کاروان راهیان نور محسوب می‌شود.
سرهنگ شاپورحسن‌زاده گفت: در این اعزام 250 نفر از دانش‌آموزان پسر این شهرستان به مناطق عملیاتی اعزام شدند.
وی افزود: دانش‌آموزان در مدت دو روز حضور در مناطق یاد شده از یادمان شهید باکری، شهید بروجردی و شهدای ثمرچین دیدار کردند.
ثبت ملی آثار تاریخی
دامغان- خبرنگار کیهان: فرماندار با اشاره به پیگیری فرمانداری در زمینه اشتغال جوانان، به مسئله میراث فرهنگی و فرصت‌های زیادی که در سطح شهرستان در این خصوص وجود دارد، گفت: تاکنون حدود 120 اثر تاریخی ما ثبت ملی شده و ما آثاری با قدمت حدود 7 هزار سال داریم. علی اصغر مجد ادامه داد: ما در جلسات شورای برنامه‌ریزی جمعاً مبلغی حدود یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لحاظ نمودیم و این کافی نیست باید از ظرفیت‌های مردمی نیز در زمینه حفظ و مرمت و بازسازی بناهای تاریخی شهرستان استفاده کرد. وی ضمن تأکید بر واگذاری برخی قسمت‌ها به بخش خصوصی گفت: در خصوص بنای امامزاده جعفر(ع) نیز بخشی از کار انجام شده و بخش دیگر توسط اداره اوقاف و امور خیریه و همچنین میراث فرهنگی با تخصیص اعتبارات پیگیری شود.
ضرورت مراقبت از خدمات شهرداری
اهواز- خبرنگار کیهان: رئیس شورای شهر اهواز ضمن انتقاد از عدم مراقبت مناسب از خدماتی که شهرداری در ادوار گذشته به مردم ارائه داده است، اظهار داشت: متأسفانه در نگهداری و مراقبت از پروژه‌هایی که از قبل در شهرداری انجام شده است بی‌دقتی‌هایی صورت گرفته که این موضوع بسیار آزاردهنده است. چون تمام این هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت شده ما باید نسبت به آن پاسخ‌گو باشیم.
به گفته محمدجعفر فلسفی بخش عمده‌ای از این خسارات به فضاهای سبز و پارک‌ها وارد شده که از بارزترین آن‌ها می‌توان به پارک شهروند، پارک ربیع و پارک مالیات در منطقه گلستان اشاره کرد.
وی با بیان این که ما نباید بی‌تفاوت باشیم و اجازه دهیم این اتفاق بار دیگر تکرار شود، گفت: در حال حاضر ما باید هزینه هنگفتی برای جبران این خسارات پرداخت کنیم و این مسئله سرعت مان را در ارائه خدمات جدید کاهش خواهد داد.
فلسفی گفت: باید با عوامل این اتفاقات برخورد شود.
اجلاس اقامه نماز
همدان- خبرنگار کیهان: مدیر ستاد اقامه نماز همدان با اشاره به برگزاری نهمین اجلاس استانی نماز در تاریخ 23 آذر ماه جاری در همدان گفت: با ارائه فراخوان در سطح استان، در مجموع 241 اثر در 6 محور فیلم کوتاه، عکس، تولیدات شبکه‌های اجتماعی، گرافیک و... به دبیرخانه اجلاس ارسال شد، که از این تعداد، 185 اثر مورد ارزیابی قرار گرفت.
حجت‌الاسلام حسنی حلم اظهار داشت: 66 اثر باقیمانده به دلیل عدم ارتباط موضوعی با اجلاس نماز، مورد داوری قرار نگرفت. وی در خصوص آثار ارسالی به اجلاس سراسری نیز تصریح کرد: از استان همدان بیش از 200 اثر به دبیرخانه تهران ارسال شده است. شایان ذکر است بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز مورخ 30 آذر ماه جاری در استان هرمزگان برگزار می‌شود.
فراگیری زبان اشاره
اصفهان- خبرنگار کیهان: مدیر کل بهزیستی استان اصفهان از فراگیری دوره‌های آموزشی روحانیون و پلیس اصفهان با زبان اشاره برای ناشنوایان خبر داد.
سعید صادقی با بیان اینکه بسیاری از ناشنوایان در مسائل شرعی خود نیاز به مخاطب زبان اشاره‌ای داشتند تصریح کرد: برای رفاه حال ناشنوایان، دوره‌های آموزش زبان اشاره با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ویژه روحانیون برگزار شد و این گروه از روحانیون با سهولت می‌توانند با زبان اشاره با ناشنوایان سخن بگویند.
وی گفت: کارفرمایانی که از افراد مورد هدف بهزیستی اعم از معلولان و یا سرپرستان خانواده در مشاغل خود بهره بگیرند بهزیستی تا 3 سال حق بیمه این افراد را می‌پردازد و این افراد در اصفهان کم نیستند. صادقی همچنین از فروش تولیدات معلولان در فضای مجازی خبر دادو افزود: بهزیستی استان اصفهان جهت رفاه حال معلولان در عرضه تولیدات آنان اقدام به بازاریابی نموده است.
وی 9 هزار نفر از معلولان اصفهان را نیازمند کار دانست و تصریح کرد این افراد دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند.
اهدای عضو
ساری- خبرنگار کیهان: اعضای بدن دختر مرگ مغزی شده قائم‌شهری به 7 بیمار نیازمند که در نوبت پیوند اعضا بودند، اهداء شد و به آنها زندگی دوباره بخشید.
مرحومه ساناز علی‌نژاد جوان 23 ساله قائم‌شهری که در دوم آذر ماه سال جاری که در جاده بابلسر دچار سانحه رانندگی شده بود به علت شدت آسیب‌دیدگی از ناحیه سر در بیمارستان 17 شهریور آمل بستری بود که به علت مرگ مغزی با رضایت خانواده اعضای بدن وی به 7 نفر از افراد نیازمند اهداء شد و به آنها زندگی دوباره بخشیده شد.
تولید داروهای هپاتیت
رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: ایران دومین کشور تولید کننده داروهای هپاتیت در منطقه است و میزان شیوع هپاتیت B و C در کشور ما به دلیل اقدامات مناسب بهداشتی نسبت به منطقه پایین است.
دکتر سید موید علویان با بیان اینکه در کشور 186 هزار نفر به هپاتیت مبتلا هستند، گفت: باید اراده سیاسی در کشور برای درمان هپاتیت وجود اشته باشد و داروهای بیماران مبتلا به هپاتیت تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه بیش از ده‌هزار بیمار هموفیلی مبتلا به هپاتیت در کشور درمان شدند، افزود: در حال حاضر حدود 500 بیمار هموفیلی و تالاسمی مبتلا به هپاتیت B و C در کشور وجود دارد.
400 هکتار زمین بایر
قائم‌شهر- خبرنگار کیهان: سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: 400 هکتار زمین بلاکشت و بایر در این شهرستان شناسایی شد.
مجید جعفری افزود: عدم کشت زمین‌های کشاورزی به منزله تغییر کاربری غیرمجاز بوده و جهاد کشاورزی با این افراد برخورد قاطع و اعمال قانون می‌کند.
وی تصریح کرد: تلاش بر این است با همکاری دهیاری‌ها، مالکان این زمین‌ها را مجاب کنیم که زمین‌هایشان را زیرکشت ببرند.
جعفری به متخلفین هشدار داد: در صورتی که زمین‌های بایر پس از اخطار به مالکان زیرکشت نرود، از مالکان خلع ید خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: