kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۲۴۲
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

رشت- خبرنگار کیهان:
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کار کشت محصول برنج با توجه به محدودیت‌های آبی در کشور، تنها باید در استان‌های شمالی صورت گیرد.
محمود حجتی در حاشیه نشست بررسی وضعیت نوغان کشور در رشت اظهار داشت: به دلیل محدودیت منابع آبی در کشور، غیر از استان‌های شمالی، کار کشت برنج نباید در استان دیگری صورت گیرد و کشت برنج در غیر استان‌های شمالی را نه تنها حمایت نمی‌کنیم بلکه محدودیت‌هایی نیز داریم و این سیاست را به‌طور جدی دنبال می‌کنیم.
وی در ادامه بر ضرورت توجه به تجهیز و نوسازی اراضی استان‌های شمالی نیز تأکید کرد و افزود: در سال‌ جاری این مهم در حدود 7 هزار هکتار از اراضی شالیزاری انجام شده و امیدواریم تجهیز و نوسازی اراضی به بیش از 10 هزار هکتار برسد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تصریح بر اینکه کار پرورش ابریشم باید به عنوان یک درآمد تکمیلی در کنار سایر فعالیت‌های کشاورزی مورد توجه قرار گیرد، گفت: طی سال‌های اخیر بالغ بر 300 هزار نهال را بین پرورش‌دهندگان توزیع کردیم، ضمن اینکه محدودیت‌های مربوط به تخم نوغان نیز رفع شده و هم از خارج وارد می‌شود و هم مرکز تحقیقات ابریشم کشور آن را توزیع می‌کند.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان خاطرنشان ساخت: با مکانیسم‌هایی، باید با رقابتی کردن محصول و تعیین تعرفه‌های حمایتی، از تولید ابریشم به عنوان یک فعالیت مکمل اقتصادی حمایت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: