kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۲۳۸
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

همدان- خبرنگار کیهان:
استاندار همدان گفت: جاده‌سازی، راه‌آهن و فعالیت‌های عمرانی پیشرفت است نه توسعه و ما در زمینه توسعه‌ای که ثروت آفرینی داشته باشد کار نکرده‌ایم لذا در این راستا باید از پژوهش و فناوری مدد جست. محمدناصر نیکبخت در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در خصوص اعتبارات پژوهشی دانشگاه‌ها و ادارات افزود: اعتبارات پژوهشی خوبی برای دانشگاه‌ها و ادارات در نظر گرفته شده است که باید جذب شود.
وی خطاب به پژوهشگران و اساتید دانشگاه‌های استان ابراز داشت: کسری اعتبار ایده‌هایی که منجر به توسعه استان و کشور شود را تامین می‌کنم.
همچنین در این مراسم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینای همدان گفت: متاسفانه از ظرفیت کارگروه پژوهش استان استفاده کافی نمی‌شود.
غلامحسین مجذوبی تصریح کرد: وظیفه ما در این کارگروه تقسیم 400 میلیون تومان اعتبار بین دستگاه‌های اجرایی بود در حالی که این کارگروه باید به کارهای مهم‌تری در حوزه فناوری بپردازد.
وی تنها متولی کارهای پژوهشی در استان را این کارگروه عنوان کرد و ادامه داد: کسانی که رابطه تنگاتنگی با پژوهش دارند عضو این کارگروه هستند اما مسئولین آنها حتی یک بار هم در جلسات کارگروه شرکت نکرده‌اند.
معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی سینا اظهار داشت: در این دانشگاه 50 درصد مقالات را فقط 5 درصد اساتید تولید و ارائه می‌کنند.
مجذوبی افزود: بودجه پژوهشی دانشگاه باید 15 درصد باشد در حالی که الان کمتر از 8 درصد است لذا با تخصیص‌های فعلی نمی‌توان کارهای پژوهشی انجام داد.
وی بر توجه ویژه به نخبگان بیکار استان تاکید کرد و گفت: 73 و نه دهم نخبگان استان شاغل هستند که از این تعداد 23درصد آنها استاد و 2 و نیم درصد آنها بیکار هستند و سرنوشت باقیمانده آنها مشخص نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: