kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۱۴۳
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸

پلیس کانادا اعلام کرد تحقیق درباره «مرگ مشکوک» یکی از ثروتمندترین زوج‌های این کشور در عمارتشان در تورنتو را آغاز کرده است.
به گزارش رویترز، پلیس کانادا اعلام کرد در حال بررسی مرگ «بری شرمن» و همسرش، صاحبان شرکت داروسازی «اپوتکس» است. جسد این دو نفر که از ثروتمندترین افراد کانادا بودند، روز جمعه در عمارتشان در تورنتو کشف شد.
پلیس پس از یک تماس از منزل این زوج در شمال شرقی تورنتو از مرگ آنها خبردار شد و اجساد را که در کیسه‌های مخصوصی قرار گرفته بودند، با یک ون از آنجا خارج کرد. پلیس کانادا اعلام کرده است شرایط مرگ این زوج مشکوک است. به گفته کارآگاهان هیچ نشانه‌ای از ورود اجباری به منزل این زوج مشاهده نشده است.
همسایه‌ها، تاجرانی که با این زوج، ارتباط کاری داشتند و برخی از مهم‌ترین سیاستمداران کانادا از مرگ آنها ابراز تاسف کرده‌اند.
خانواده شرمن اخیراً خانه‌شان را به بهای 4/5 میلیون دلار برای فروش گذاشته بودند. یک مسئول فروش املاک و مستغلات که برای بازدید از خانه رفته بود، اجساد آنها را در زیرزمین پیدا کرد.
شرمن 75 ساله شرکت آپوتکس را در سال 1974 با فروش داروهای عمومی (ژنریک) ارزان قیمت آغاز و سهم زیادی از بازار را از آن خود کرد. نشریه فوربز دارایی‌های شرمن را 3.2 میلیارد دلار تخمین زده است.
اپوتکس هفتمین تولیدکننده داروهای ژنریک جهان است که 11 هزار کارمند دارد و سالانه بیش از 2 میلیارد دلارِ کانادا دارو به 45 کشور جهان صادر می‌کند.
سی‌بی‌سی گزارش داد این زوج برای کارهای بشردوستانه‌ای که انجام می‌دادند، شناخته شده بودند. آنها ده‌ها میلیون دلار به بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های یهودی اهداء کرده بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر: