kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۱۰۹۹
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶


فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن اعلام آغاز به‌کار «اندیشکده اقلیم و آمایش» بسیج اساتید کشور گفت: موشک و قطعات هواپیما در داخل تولید شده، اما واگن قطار و سنگ پا از خارج وارد می‌شود.
اجلاس بزرگ بسیج اساتید کشور با حضور سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سیدمحمد حسینی رئیس‌کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر اسبق ارشاد و جمعی از شخصیت‌های کشوری، لشکری و صدها نفر از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های تهران در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریک پیروزی‌های بزرگ اسلام و جبهه مقاومت و ازهم پاشیدگی جبهه تکفیری‌ها در منطقه اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت سر این فتنه بودند و اگر به سوابق گفته‌ها و خروجی مراکز مطالعاتی صهیونیست‌ها و کشورهای غربی نگاه کنیم، می‌بینیم که طرح تشکیل گروه‌های تکفیری توسط اندیشکده‌های اسرائیلی و آمریکایی طراحی شده بود، زیرا آنها توان غلبه بر ایران را ندارند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تفکر برخی افراد در داخل و عدم اعتماد آنها به توان داخلی افزود: برخی مسئولان که به دندانپزشک و پزشک داخلی هم اعتماد ندارند، چطور می‌خواهند به توان تولید داخل اعتماد کنند؟ در نتیجه همین تفکر است که به واردات خارجی نیازمند می‌شویم و دشمن نیز برای پیاده سازی تحریم از داخل کشور کمک می‌گیرد.
وی ادامه داد: امروز می‌بینیم که موشک و قطعات هواپیما در داخل تولید شده، اما واگن قطار و سنگ پا از خارج وارد می‌شود.
در پایان سخنان سردار حاجی‌زاده، تعدادی از دانشجویان فلسطینی و کشورهای مقاومت با اهدای تابلوی منقش به عبارت «القدس لنا» از فرمانده نیروی هوافضای سپاه تقدیر کردند.
آغاز به کار «اندیشکده اقلیم و آمایش»
مجتبی زارعی رئیس ‌سازمان بسیج اساتید کشور هم در این اجلاس اظهار داشت: بسیج اساتید در دوره جدید نگاهش این است که در موضوعات مختلف به مردم، دولت در حوزه ملی و استانی کمک کند. تلاش داریم برای خدمت به مردم و کشور ان‌شاءالله همه سلایق را در بسیج اساتید جمع کنیم و از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بخواهیم اختلافات را کنار بگذارند، بسیج اساتید می‌خواهد آغوشش را باز کند و همه سلایق برای کمک به دولت و ملت در آغوش بگیرد.
داود طالبی عضو شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی و از بنیانگذاران بسیج اساتید هم در این مراسم با ‌اشاره به فعالیت خوب سپاه، بسیج و ارتش در خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده غرب کشور، افزود: این نهادها خیلی خوب وارد این میدان شدند، بسیج اساتید شهید بهشتی هم با همکاری تعدادی از خیرین، 6 دستگاه کانکس به ارزش 210 میلیون ریال به زلزله‌زدگان اهدا کرد.
بنابر گزارش فارس، در این مراسم با رونمایی از تابلوی اولین «اندیشکده اقلیم و آمایش» بسیج اساتید کشور این اندیشکده آغاز به‌کار کرد. رونمایی از اولین اندیشکده راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور با عنوان «اندیشکده راهبردی اقلیم و آمایش»، مبتنی بر نگاه جدید «مسئله محوری» در برنامه‌های سازمان بسیج اساتید کشور است که با پیوستِ «پرنمودن شکاف نظر و عمل» در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور و در راستای کمک به دولت و دستگاه‌های مجری در حل مسائل اقلیمی در کنار کانون بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی، تأسیس شده است.
ابن الدین حمیدی جانشین رئیس ‌بسیج اساتید کشور در مراسم رونمایی از این اندیشکده؛ گفت: بسیج اساتید با نگاه حل مسائلی نسبت به حل مشکلات کشور از طریق انجام تحقیقات مورد نیاز، اقدام به تاسیس اندیشکده‌های علمی کرده است.
وی ادامه داد: این اندیشکده‌ها در سطح ملی «موضوعی‌محور» و در سطح بر اساس مزیت‌های استان «مسئله‌محور» خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: