kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۸۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱

 
 بارش برف سنگین در شمال اروپا به لغو صدها پرواز در فرودگاه‌های مختلف انجامیده است.
به گزارش بی‌بی‎سی، دیروز در فرودگاه شیپول آمستردام، یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های اروپا حدود ۴۰۰ پرواز لغو شد و همزمان در فرودگاه بروکسل بیش از ۲۰۰ پرواز به سرنوشت مشابهی دچار شدند. در آلمان هم بارش برف سنگین علاوه‌بر لغو پروازها باعث حوادث متعدد رانندگی و راه‌بندان‌‎های شدید شده است.
روز یکشنبه هم حدود ۳۰۰ پرواز از مبدا فرودگاه فرانکفورت، پررفت و آمدترین فرودگاه آلمان لغو شده بود. از دیروز تاکنون همچنین صدها پرواز در فرودگاه‎های مختلف با تاخیرهای طولانی مواجه شدند.
در نتیجه این وضعیت، در شهرهای گوناگون به مسافران توصیه شده قبل از حرکت به سمت فرودگاه‎ها مطمئن شوند که پروازشان لغو نشده باشد.
در هلند همچنین فرودگاه آیندهوون هم موقتا بسته شد و بسیاری از مدارس این کشور روز دوشنبه تعطیل بود.در انگلیس نیز در نتیجه بارندگی برف ده‎ها پرواز فرودگاه هیترو لغو شده است. برف سنگین همچنین باعث قطع برق هزاران خانه در این کشور شد و صدها مدرسه هم تعطیل شده است.در حالی که طوفانی موسوم به «آنا» سواحل اقیانوس اطلس در اروپا را درمی نوردد، در ۳۲ منطقه در فرانسه هم وضعیت «اضطراری» اعلام شد. شمار این مناطق در شمال و جنوب کشور بعدا به هشت منطقه کاهش یافت. شدت تندبادهای این طوفان ۱۵۰ کیلومتر در ساعت است.بنا به این گزارش، همچنین در مورد احتمال سقوط بهمن در مراکز اسکی در آلپ هشدار داده شده که بعد از بارش بیش از یک متر برف در ارتفاع ۲۰۰۰ متری به بالا بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: