kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۵۸۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵

تلاش‌های انتخاباتی برای حضور در مجمع فدراسیون بوکس در شرایط نابرابری در حال پیگیری است.
پنجم دی ماه بالاخره و پس از ۲۸ سال جانشین احمد ناطق‌نوری در فدراسیون بوکس مشخص خواهد شد. ۱۰ کاندیدا برای شرکت در انتخابات این فدراسیون ثبت‌نام کردند که یک نفر به دلیل دارا نبودن شرایط مدیریتی جواز حضور در این مجمع را ندارد. اما از میان گزینه‌های حاضر در مجمع انتخاباتی سه گزینه (داوری، حسینی و ثوری) دارای بیشترین شانس برای تصدی ریاست فدراسیون هستند. گزینه‌هایی که البته هرگز شرایط برابری برای تبلیغات خود ندارند!
با استعفای ناطق‌نوری، داوری سرپرست فدراسیون بوکس شد. او در بدو ورودش به فدراسیون اعلام کرد که برنامه‌ای برای شرکت در انتخابات ندارد ولی حدود دو ماه بعد برای حضور در مجمع انتخاباتی ثبت‌نام کرد. در همان ابتدای ورود داوری به مجمع، وی حسینی نایب‌رئیس ‌فدراسیون بوکس را یکی از رقبای اصلی خود در انتخابات می‌دانست. شاید از همین رو بود که تمام برنامه‌هایی که ماه‌ها قبل توسط حسینی به واسطه نایب‌رئیسی و ریاست کمیته فنی اتخاذ شده بود کنسل شد؛ از برپایی اردوی مشترک با کوبایی‌ها گرفته تا برکناری سرمربی کوبایی.
در این میان حسین ثوری مدیرکل ورزش سیستان و بلوچستان که خود سالها ریاست هیئت بوکس این استان را بر عهده داشته آرام و بی‌صدا مشغول رایزنی با هیئت‌های استانی است تا این تصور بوجود آید که وی شانس زیادی برای رسیدن به صندلی ریاست بوکس دارد.
حالا درآستانه انتخابات فدراسیون بوکس، مهم‌ترین پرسشی که مطرح بوده این است که آیا شرایط برای کاندیدایی که سرپرستی فدراسیون را بر عهده‌دارد با دیگر کاندیداها برابر است؟! چندی قبل محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان در این باره گفته بود: به خانواده بوکس بگویید نگران نباشند انتخابات کاملا عادلانه برگزار می‌شود!
این پاسخ داورزنی دو احتمال را به وجود می‌آورد یا داوری از سرپرستی فدراسیون کنار گذاشته می‌شود و در شرایطی برابر با دیگر کاندیداها در انتخابات شرکت می‌کند و یا اصلا داوری در انتخابات شرکت نمی‌کند. اگر قرار بود احتمال نخست به واقعیت بپیوندد همین حالا هم دیر است چرا که برنامه‌های عجولانه‌ای در بوکس در حال اجراست که صرفا از آن به عنوان تبلیغ تعبیر می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: