kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۵۱۱
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲

 همدان- خبرنگار کیهان:
بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به‌کار خود پایان داد.
اختتامیه این دوره از جشنواره با حضور هنرمندان داخلی و خارجی شرکت‌کننده، از کشورهای کره جنوبی، آلمان، دانمارک، ایتالیا، آذربایجان، ترکمنستان، فرانسه، استرالیا و چین و گروهی از بازیگران تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران در سالن ابن سینا همدان برگزار شد.
در مراسم پایانی این جشنواره، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست وزارتخانه مبتنی بر تمرکززدایی از فعالیت‌های هنری در تهران، گامی موثر در شکوفایی فرهنگی سایر استان‌ها است.
علی مرادخانی خاطرنشان کرد: از آنجا که استان همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 خواهد بود امیدواریم بتواند برگزاری اتفاقات ملی بیشتری را در خود جای دهد.
مرادخانی با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد برای اجرای سیاست‌های عدالت‌محوری در استان‌ها کمک می‌کند، گفت: هر سالن تئاتری در همدان ساخته شود، نسبت به تجهیز آن اقدام می‌کنیم.
استاندار همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: این جشنواره مورد استقبال مردم همدان قرار گرفت.
محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه سال آینده تئاتر کودک و نوجوان، 25 ساله می‌شود تصریح کرد: از نظر بودجه هر چقدر اداره ارشاد کمک کند استانداری هم با وجود کمبود بودجه کمک‌رسان این جشنواره است.
وی با بیان اینکه همدان 500 سال پایتخت ایران زمین بود ادامه داد: یک هزار و 800 اثر تاریخی در همدان وجود دارد لذا این شهر، مقصد گردشگری در کشور است.
وی با بیان اینکه در سال 2018 اجلاس گردشگری و اجلاس آسیایی را پیش رو داریم اضافه کرد: زیرساخت‌ها برای ورود قطار و هواپیما و ایجاد سه‌ راه سه ساعته به تهران باعث شده آمادگی لازم را برای میزبانی جشنواره‌ها داشته باشیم.
نیکبخت با بیان اینکه ما به دنبال آوردن جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان هستیم، ادامه داد: تقاضا داریم که جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان بازگردد؛ همه هزینه‌ها را بیشتر از استان دیگر تقبل می‌کنم.
وی با اشاره به اینکه معتقدم باید پایلوت هر برنامه در خصوص کودک در همدان بنا گذاشته شود، از آمادگی در این زمینه خبر
داد.
شایان ذکر است در پایان مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شده و هدایای خود را دریافت کردند و از هنرمند معلول ذهنی ایتالیایی تقدیر شد.
گفتنی است ایتالیا و کره جنوبی نیز جوایز بخش بین‌الملل را از آن خود کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: