kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۴۱۹
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دشمنان با ایجاد داعش برنامه‌ریزی کرده بودند تا فتنه‌ای 100 ساله در دنیای اسلام ایجاد کنند، گفت: این فتنه با مقاومت همه آزادی‌خواهان و به‌ویژه محور مقاومت تمام شد و امروز حیثیت آمریکا زیر سؤال رفته است و به همین دلیل عصبانی هستند.
به گزارش فارس، سیدحسین نقوی‌حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، داعش را فتنه قرن بیست و یکم دانست و گفت: تکیه بر فرهنگ بسیجی، پیروزی بزرگ‌محور مقاومت بر فتنه بزرگ قرن بیست و یکم حاصل شد و ساختار امنیتی جمهوری اسلامی ایران و سربازان گمنام امام زمان(عج) به‌گونه‌ای به اسناد و مذاکرات خصوصی داعش دسترسی پیدا کردند که باورشان نمی‌شود ایران چگونه به این کنترل و نظارت دست‌یافته است.
نماینده پیشوا، ورامین و قرچک اظهار کرد: آنها برنامه‌ریزی کرده بودند که فتنه‌ای را ایجاد کنند که 100 سال جهان اسلام را درگیر کند و این فتنه در گسلی خونین طراحی ‌شده بود.
نقوی‌حسینی افزود: این فتنه با مقاومت همه آزادی‌خواهان و ملت‌های آزادی‌خواه مسلمان به‌ویژه محور مقاومت تمام شد و امروز حیثیت آمریکا زیر سؤال رفته است و به همین دلیل عصبانی هستند.
وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای اولین بار طی صدسال گذشته، بحرانی را بدون آمریکا حل کرده است و حتی در مذاکرات بین‌المللی هم آمریکا را کنار گذاشت، چون آمریکایی‌ها تلاش کردند مذاکرات ژنو را محور حل سوریه قرار دهند اما جمهوری اسلامی ایران مذاکرات آستانه را جایگزین آن کرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه مذاکرات آستانه، بحران سوریه را مدیریت کرد، برای آمریکا غیرقابل‌تحمل است و مثلت رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان هر کاری که بتوانند علیه جمهوری اسلامی می‌کنند زیرا که با این اتفاق، اعتبارشان زیر سؤال رفته است و ناکامی‌ها و شکست‌های زیادی را نصیبشان کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: