kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۴۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
رئیس ‌سازمان خصوصی‌سازی علی‌رغم وعده ۳ ماه پیش خود:

درحالی‌که رئیس ‌سازمان خصوصی‌سازی قبلا اعلام کرده بود مرحله نخست واریز سود سهام عدالت تا پایان شهریور ماه اجرایی می‌شود، در آخرین سخنان خود اعلام کرد درباره زمان پرداخت سود، قولی نمی‌دهم که بدقول نشوم!
علی‌اشرف عبدا... ‌پوری‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا درباره زمان واریز سود سال مالی ۱۳۹۵ سهام عدالت به جمع‌بندی نهایی رسیده‌اید و آیا برای این موضوع با ارگان خاصی در حال مذاکره هستید؟ اظهار داشت: ما در این مورد با کسی مذاکره نمی‌کنیم. مسیر پرداخت سود به مشمولان در حال طی شدن است و در زمانش اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
وی افزود: ما تلاش می‌کنیم که سودها را زودتر پرداخت کنیم و از همه زمان قانونی مان بابت پرداخت سود استفاده نکنیم. هدفمان این است که همانطور که خرد خرد پول‌ها را دریافت می‌کنیم آنها را به مشمولان پرداخت کنیم.رئیس‌سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: برای پرداخت سود قرار نیست از کسی اجازه بگیریم. ما قبلا اجازه‌ها و مصوبات را گرفته ایم. پاره‌ای از کارهای اداری مان مانده است. آنها را که انجام دهیم زمان پرداخت سود را اعلام می‌کنیم.‌پوری حسینی در پاسخ به اینکه تخمین می‌زنید چه زمانی سود به حساب مشمولان واریز شود گفت: در این مورد قولی نمی‌دهم که بدقول نشوم.
وی در پاسخ به اینکه آیا مبلغ سود مشمولانی که یک میلیون تومان سهام عدالت دارند همان حدود ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود، گفت: بله قرار نیست چیزی عوض شود مصوبات و نفرات معلوم هستند. ما قبلا این رقم را حدس می‌زدیم و الان خوشبختانه حدسمان محقق شده است.
گفتنی است، در حالی رئیس ‌سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده درباره زمان پرداخت سود زمانی اعلام نمی‌کند تا بدقول نشود؛ که قبلا از پرداخت مرحله نخست سود تا پایان شهریور ماه امسال خبر داده بود، به عبارت دیگر، این مقام مسئول در زمینه اعلام زمان پرداخت سود سهام عدالت، حدود دو ماه و نیمی هست که بدقول شده و صحیح این بود که ایشان اعلام می‌کرد برای اینکه «مجدداً» بدقول نشوم، زمانی را برای پرداخت سود سهام عدالت اعلام نمی‌کنم.
پوری‌حسینی در 22 شهریور امسال (براساس گزارش اقتصاد آنلاین) گفته بود: «به دلیل واریز تدریجی این سود، باید در چند مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود که مرحله نخست تا پایان شهریور اجرایی می‌شود.» ضمن اینکه جعفر سبحانی (مشاور سازمان خصوصی‌سازی) هم سه روز پیش از آن به خبرگزاری مهر گفته بود: «اولین مرحله واریز سود سهام عدالت حتما تا پایان شهریورماه اجرایی خواهد شد.»

نام:
ایمیل:
* نظر: