kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۲۸۵
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴

رئیس‌کنگره روان‌شناسی ترافیک با‌اشاره به اینکه هر ۱۲ روز یکبار به اندازه متوفیان زلزله کرمانشاه مرگ و میر ناشی از تصادفات داریم، گفت: بررسی ابعاد روانشناختی کاربران ترافیک بسیار ضرورت دارد.
به گزارش فارس، پور شهریار در نشست خبری نخستین کنگره روانشناسی ترافیک با‌اشاره به موضوع تأثیر اختلالات خواب در بروز حوادث و سوانح رانندگی،گفت: برای هر فعالیتی افراد نیازمند توانایی‌هایی هستند که درجه هوشیاری شامل توجه و تمرکز در حوزه پیشگیری حوادث ترافیکی حائز اهمیت است.
وی افزود: استفاده از فضای مجازی حین رانندگی و مصرف برخی داروها و سوء مصرف مواد مخدر هوشیاری افراد را تحت‌ تأثیر قرار داده و می‌تواند سبب بروز حوادث رانندگی شود.
رئیس‌کنگره روان‌شناسی ترافیک با ‌اشاره به اینکه الگو و چرخه خواب در افراد با شرایط سنی متفاوت مختلف است، گفت: مطالعات نشان می‌دهد که نقش خواب و توجه به آن در کاهش کنترل حوادث رانندگی بسیار حائز اهمیت است.
پور شهریار با بیان اینکه هر 12 روز یک‌بار به تعداد متوفیان زلزله کرمانشاه، افراد در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، گفت: بررسی ابعاد روانشناختی رانندگان بسیار ضرورت دارد و این مسئله حین صدور گواهینامه باید موردتوجه قرار گیرد. همچنین افرادی که دچار تصادفات پرخطر شده‌اند باید این مسئله را برایشان در نظر گرفت و ابعاد فردی و روانشناختی آنها را تحت نظر قرار دهیم.
وی ادامه داد: تجربه کشورهای مختلف نشان داده که توجه به موضوع روان‌شناختی ترافیک در کنار مسائل فرهنگی در کاهش تصادفات نقش مؤثری دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: