kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۲۳۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴

رئیس ‌سازمان ‎سیا گفت: نامه‌ای برای فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فرستادم و هشدار دادم واشنگتن، شما و ایران را مسئول هرگونه‌ حمله‌ای به نیروهای آمریکایی در عراق خواهد دانست اما او حتی نامه را باز نکرد.
«مایک پمپئو» رئیس ‌سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) و «لئون پانه‌تا» وزیر پیشین دفاع آمریکا در کارگروهی در بنیاد ریگان به سخنرانی پرداخته و ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند.
پمپئو در این نشست درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: «به رئیس‌جمهور (دونالد ترامپ) گفته‌ام که ایران از جنبه متوقف کردن برنامه هسته‌ای‌ خود، در تطابق فنی با توافق هسته‌ای است».وی همچنین افزود: نامه‌ای برای فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فرستادم و هشدار دادم واشنگتن، شما و ایران را مسئول هرگونه‌ حمله‌ای به نیروهای آمریکایی در عراق خواهد دانست اما او حتی نامه را باز نکرد.
پمپئو درباره پایان کار داعش نیز گفت: «خطر بزرگ مهاجرت تروریست‌های داعش به آفریقا شامل کشورهای نیجریه، لیبی و سومالی آن‌هم بعد از شکست خلافت در سوریه و عراق، وجود دارد.»
 لئون پانه‌تا نیز با بیان اینکه در خاورمیانه دولت‌های شکست خورده‌ای وجود دارد، این منطقه را به «میدان نبردی برای آینده» توصیف کرد.
وزیر دفاع پیشین آمریکا در ادامه خواستار تشکیل مراکز فرماندهی مشترک اعراب، اسرائیل و ترکیه برای مقابله با ایران و گروه‌های تحت حمایتش شد.
وی با بیان اینکه ویدئوهای ضد اسلامی توئیت شده توسط ترامپ، می‌تواند آتش (نفرت) را شعله‌ور کند و جان‌ها را به خطر بیندازد، گفت: «به عنوان رئیس‌ پیشین کارکنان کاخ‌سفید، نمی‌توانم کار کردن برای رئیس‌جمهوری که اول صبح توئیت می‌کند را تصور کنم! اگر دست من بود، آ‌ن توئیتر را می‌گرفتم و از پنجره بیرون می‌انداختم.»نام:
ایمیل:
* نظر: