kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۹۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹


* گمرک در بخشنامه‌ای ترخیص خودروهایی که بعد از 28 تیرماه سال جاری ثبت سفارش شدند را ممنوع اعلام کرد.به گزارش فارس، در این بخشنامه آمده است:‌ به پیوست نامه اداره کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت خواهشمند است دستور فرمایید ترخیص خودروهایی که ثبت سفارش آنها از تاریخ 28 تیرماه 96 به بعد صادر شده اکیدا خودداری و مراتب را به این مرکز اعلام نمایند. همچنین عدم ترخیص فوق شامل هرگونه تمدیدیه ثبت سفارش از تاریخ فوق نیز می‌گردد. ثبت سفارش خودرو از تیرماه سال جاری بسته شده و اخیرا نیز رئیس ‌سازمان توسعه تجارت حجم واردات بالای خودرو را به کشور غیرقابل قبول عنوان کرده بود. همچنین مهلت زمان ثبت سفارش از این پس به جای شش ماهه، سه ماهه خواهد بود.
* مدیران عامل نظام بانکی کشور با پرداخت هزینه چاپ تقویم و سررسید بانک‌ها به زلزله زدگان کرمانشاه موافقت کردند. به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، در متن نامه مشترک محمدرضا حسین زاده رئیس‌ شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و کوروش پرویزیان رئیس ‌شورای هماهنگی بانک‌های خصوصی خطاب به مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی آمده است: احتراما با عنایت به وقوع حادثه مهیب زلزله در استان کرمانشاه و با امعان نظر به همدردی تمامی مقامات کشوری با هموطنان آسیب دیده ناشی از زلزله، مدیران عامل نظام بانکی کشور نیز به منظور ابراز همدردی و همیاری با آسیب دیدگان ناشی از حادثه مذکور در جلسه مشترک مورخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۶ خود با تخصیص بودجه چاپ تقویم و سررسید سالانه برای کمک به آسیب دیدگان ناشی از حادثه زلزله کرمانشاه موافقت کردند.
* رئیس ‌اتاق تعاون ایران گفت: هزینه‌اشتغالزایی در بخش تعاون کمتر از ۱۰ درصد سایر فعالیت‌های اقتصادی است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن عبداللهی در نشست خبری با اصحاب رسانه درخصوص چرایی ضعف بخش تعاون در‌ اشتغالزایی ،اظهار کرد: هزینه ‌اشتغالزایی در بخش تعاون بسیار کمتر از بخش خصوصی و دولتی است. وی با بیان اینکه دولت باید برای حل معضل بیکاری از ظرفیت‌های بخش تعاون به خوبی استفاده کند افزود: اتاق تعاون در حوزه شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش تا حد امکان تلاش کرده، ولی دولت باید بتواند این ظرفیت‌ها را در جهت‌اشتغالزایی بکار گیرد، اما اینکه چقدر از این ظرفیت‌ها در جهت ‌اشتغال بکار گرفته شده باید از دولت سؤال شود.
* رئیس ‌سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ادامه داد: با وجود اینکه مبلمان کالایی بزرگ و حجیم است و نمی‌توان گفت این کالا به کشور قاچاق می‌شود اما مطرح است که واردات آن از مرزهای غیررسمی انجام می‌شود.به گزارش تسنیم، محمود نوابی تصریح کرد: قاچاق مبلمان البته نسبت به دیگر کالاها کمتر است زیرا صرفه اقتصادی کمتری دارد. نوابی با بیان اینکه هزینه تولید مبلمان در کشورمان بالا است گفت: صنایع ما نیازمند بازسازی و نوسازی است همچنین با انباشت تولید مواجه هستیم و تولیدکنندگان باید به خدمات پس از فروش توجه بیشتری کنند. وی اظهار داشت: در حوزه صنعت، مصوبه کم نداریم اما در اجرا مشکل وجود دارد، به طور مثال، مشوق‌های صادراتی ابلاغ شده است، اما منابع آن پرداخت نمی‌شود.
* مدیرعامل بورس کالای ایران در بیان کارکردهای گواهی سپرده کالایی در توسعه ابزارها و بازارهای مرتبط گفت: گواهی سپرده کالایی ابزاری برای تسهیل تحویل قراردادهای آتی در سررسید بوده و بازار نقدی جهت راه‌اندازی معاملات آتی جهت پوشش ریسک نوسان قیمت محصولات محسوب می‌شود. همچنین ابزاری برای راه‌اندازی صندوق‌های کالایی و تامین مالی دارندگان گواهی سپرده کالایی به شمار می‌آید.حامد سلطانی نژاد طی سخنانی در سومین همایش مالی اسلامی با بیان اینکه گواهی سپرده کالایی یکی از راه‌های شرعی تأمین مالی است که امکان اعطای تسهیلات به پشتوانه کالای مالک را ایجاد می‌کند، گفت: راه‌اندازی نظام انبارداری و ایجاد بسترهای قانونی و فنی مناسب برای این موضوع، مزایای بسیاری از جمله امکان فروش کالا در زمان و قیمت مناسب و تامین مالی کوتاه مدت دارندگان کالا در انبارها را به همراه دارد؛ از این رو ضرورت استقرار آن به ویژه در حوزه کشاورزی در کشور، اهمیت می‌یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر: