kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۶۴
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶


متولی آستان قدس رضوی گفت: تا امروز نزدیک به 500 هزار نفر از سراسر کشور که وضعیت خوبی ندارند، به مشهد مقدس اعزام شده‌اند، به عبارت دیگر روزانه به طور متوسط بیش از یک‌هزار نفر به زیارت امام رضا (ع) نائل شده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار صمیمی با آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان اظهار کرد: تعدادی از رقبات زیرنظر آستان قدس ‌رضوی در استان گلستان مشکل جدی دارند که باید در حل آن اهتمام شود.
وی با بیان اینکه در برخی از رقبات آستان قدس دخل و تصرف شده بر لزوم توجه به این موقوفات توسط مسئولان استان گلستان تاکید کرد.
متولی آستان قدس رضوی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی یکی از سیاست‌های آستان قدس رضوی است، تصریح کرد: بخشی از درآمدهای آستان قدس برای محرومیت‌زدایی همان استان هزینه می‌شود تا مشکلات مردم نیازمند برطرف شود.
رئیسی با بیان اینکه موقوفات سراسر کشور در حال بررسی است، گفت: عواید ناشی از موقوفات مشخص می‌شود و پس از آنکه نیت واقف احصا شد درآمد آن را صرف محرومیت‌زدایی
می‌کنیم.
متولی آستان قدس رضوی بر لزوم ترویج سنت حسنه وقف در جامعه تاکید کرد و افزود: باید انگیزه وقف در جامعه افزایش یابد و مردم در جریان عمل به وقف قرار بگیرند نیات واقفان باید دقیقا در راستای نیت وقف انجام شود.
براساس این گزارش، رقبات استان گلستان سالانه حدود 700 میلیون تومان درآمد دارد که با موافقت آستان قدس بخشی از درآمدها برای محرومیت‌زدایی در همان استان هزینه می‌شود.
در استان گلستان 32 رقبه وجود دارد که 6 رقبه زنده و 26 رقبه شناسایی نشده و اختلافی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: