kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۵۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: با عملی‌شدن واگذاری پالایشگاه شازند به بخش خصوصی فاجعه روی می‌دهد.
علی ابراهیمی در همایش چشم‌انداز توسعه استان مرکزی و چالش‌های پیشروی در دولت دوم روحانی با بیان اینکه نباید تجربه تلخ گذشته با واگذاری صنایع جدید به بخش خصوصی تکرار شود، ادامه داد: زمزمه‌هایی درخصوص واگذاری پالایشگاه شازند به بخش خصوصی شنیده می‌شود که این واگذاری می‌تواند زمینه‌ساز یک فاجعه شود.
وی بیان کرد: پالایشگاه‌ شازند‌ از مدرن‌ترین پالایشگاه کشور است و نقش بسزایی در تولید محصولات پالایشگاهی دارد، چنانچه به بخش خصوصی واگذار شود، قطعاً این سرمایه ارزشمند نابود خواهد شد که نباید اجازه این واگذاری داده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با‌ اشاره به کارخانه شازند گفت: این کارخانه نیز جزء سرمایه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود که تا به امروز در بلاتکلیفی به سر برده و تکلیف آن مشخص نیست، در گذشته تعداد بسیاری از جوانان شازند در این کارخانه مشغول به کار بوده‌اند، اما امروز تعطیلی و عدم تولید در این واحد هم به ‌اشتغال و هم به اقتصاد شهرستان ضربه زده است.
نماینده مردم شازند در مجلس افزود: کارخانه قند شازند در اختیار بنیاد مستضعفان است، انتظار داریم این نهاد نهایت همکاری را در تعیین تکلیف این کارخانه داشته باشد که درغیراینصورت قطعاً شرایط به مقام معظم رهبری ارجاع می‌شود.
ابراهیمی در ادامه از سرعت کند توسعه در استان انتقاد کرد و اظهار داشت: به واسطه این حرکت کُند بسیاری از رتبه‌های صنعتی را از دست داده‌ایم که باید دلایل آن مشخص شود.
وی، خواستار تلاش در راستای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شد و تصریح کرد: عدم عملکرد مناسب مدیران در بسیاری از مواقع موجب فراری دادن سرمایه‌گذاران می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: