kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۲۸
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: سازش و مذاکره امنیت‌آور نیست بلکه جنگ را به دنبال خواهد داشت که این مفهوم را باید به مردم منتقل کرد.


همدان- خبرنگار کیهان:

محمدحسین صفارهرندی در نخستین جشنواره منادیان فرهنگ بسیج استان همدان ابراز داشت: برجام کلاهی بود که دشمنان بر سر ما گذاشتند و آقایان خود می‌دانند که از برجام چیزی عاید ایران نشد اما چرا حرص مراحل بعدی برجام را می‌زنند؟ مرحله‌ای که به واسطه آن این بار باید خیلی از سرمایه‌هایمان و زورمان را بدهیم.
عضو تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: همان زوری که در گذشته سبب شد آنها را پای میز مذاکره بیاوریم که اگر آن را نداشتیم آنها برای مذاکره کنارتان نمی‌نشستند.
وی مأموریت برجام 2 و 3 را خلع دارایی های نظامی ایران و قدرت نفوذ در منطقه عنوان کرد و گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند که نمی‌توانند و به واقع جرأت تعرض به خاک ایران را ندارند لذا تئوری جنگ فانتزی را در پیش گرفته‌اند به این معنا که همچون عراق، به دنبال خلع سلاح از طریق بازرسی از سایت‌های نظامی ایران هستند.
صفارهرندی در تشریح جنگ فانتزی تصریح کرد: هرجا آمریکا وارد عملیات نظامی شده، از طریق بازرسی از امکانات تسلیحاتی و نظامی و با راهنمایی‌های نیروهای ارتش آن کشور اقدام به محدود کردن قدرت نظامی و در نهایت خلع سلاح آنها کرده و به آنها حمله می‌کند و مصداق این اتفاق را در کشور عراق شاهد بودیم.
وی با انتقاد شدید از نظریه‌پردازانی که می‌گویند، اگر می‌خواهید امنیت داشته باشید بروید سراغ برجام 2 و 3 بیان داشت: متأسفانه در این راستا برخی روزنامه‌های مزدور به راحتی وطن‌فروشی می‌کنند و رسماً دعوت می‌‌کنند که ما باید دارایی‌هایمان را در مذاکرات به حراج بگذاریم.
عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آقایان می‌خواهند سرنوشت عراق را برای ما رقم بزنند، خاطرنشان کرد: آنها خواسته خود را به صورت موجهی، به زندگی و معیشت مردم گره می‌زنند درحالی که در آزمون اول برجام، شکست خورده‌اند.صفارهرندی در ادامه سخنان خود بر لزوم فرمانبری از مقام عظمای ولایت تأکید کرد و گفت: بر رهبر و پیشوای خود پیشی نگیرید و صدایتان را بلند نکنید.
صفارهرندی گفت: اگر در مواقعی رهبر می‌گوید ساکت باش باید سکوت کنی و اگر رهبر تشخیص دهند الان باید آتش‌بس را بپذیرید باید مطیع فرمان باشید.
وی ابراز داشت: اگر الان رهبری می فرمایند زیر بار هیچ پیشنهادی نروید، نباید برجام 2 و 3 را تبلیغ کنید.
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: حوادثی در سال‌های اخیر در منطقه رخ داد و متأسفانه افرادی که از آنها انتظار می‌رفت از فرمانده کل قوا حمایت کنند، در نقطه مقابل قرار گرفته و موضع‌گیری کردند.
صفارهرندی تصریح کرد: در قضیه سوریه وقتی که فتنه شام بالا گرفت، کمک‌رسانی وظیفه ما بود.
وی ضربه دشمنان به سوریه را ناشی از حمایت ایران و جبهه مقاومت عنوان کرد و افزود: سوریه به عنوان پلی بود که از آن امکانات به نیروهای حزب‌الله لبنان و فلسطین ارسال می‌شد لذا دشمنان به دنبال تخریب آن بودند.
صفارهرندی با انتقاد شدید از شخصی که با وجود رفتار سیاسی ضدصهیونیستی حاضر نشد حتی با یک تماس تلفنی با بشار اسد از فجایع سوریه ابراز همدردی کند صحبت خود را ادامه داد و گفت: این آقا حتی پس از پیگیری‌های مکرر مقام عظمای ولایت، از این کار استنکاف کرد.
وی بیان داشت: الان که پیروزی برای همه ملموس شده است، همین شخص در مراسم شهدای مدافع حرم شرکت کرده و سخنرانی می‌کند، کسی که در سال گذشته در سخنرانی خود گفته بود، طرفین دعوا یعنی مدافعان حرم و اشقیا، هر دو آلت دست آمریکا هستند. او خجالت نمی‌کشد در مراسم بزرگداشت مدافعان حرم شرکت می‌کند؟ کسی که مدافعان را همچون اشقیا نوکر آمریکا قلمداد می‌کرد!
نام:
ایمیل:
* نظر: