kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۱۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴

* رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از بخشودگی بدهی مالیات بر درآمد مودیان مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد. سیدکامل تقوی‌نژاد با‌اشاره به مصوبه هیئت وزیران درباره بدهی مالیاتی مودیان مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اظهارداشت: بر این اساس بدهی مالیات بر درآمد مودیان مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه مربوط به عملکرد سال‌های 1395 و 1396 که بیش از 50 درصد اموال آنها در اثر وقوع زلزله از بین رفته است، با رعایت ماده (8) اصلاحی آیین‌نامه اجرایی ماده (165) قانون مالیات‌های مستقیم بخشوده می‌شود. تقوی‌نژاد در مورد نحوه تعیین خسارات وارده به مناطق زلزله‌زده، عنوان کرد: در مواردی که خسارت به یک منطقه از کشور وارد شود، میزان خسارت وارده با توجه به اینکه در محدوده یک «بخش» یا یک «شهر» واقع شده باشد، توسط کمیسیون مربوطه تعیین و اعلام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: مودیان محترم مالیاتی مناطق زلزله‌زده می‌توانند به منظور جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی ظرف شش‌ماه از تاریخ وقوع حادثه درخواست خود مبنی بر استفاده از تسهیلات مالیاتی را به اداره امور مالیاتی محل وقوع حادثه تسلیم نمایند.
* پروانه استاندارد هشت فرآورده غذایی باطل شد. به گزارش ایسنا، کارشناسان ‌اداره کل استاندارد تهران، پس از بررسی عملکرد و کیفیت تولیدات واحدهای تولیدی مواد غذایی در جلسات کمیته علایم آبان‌ماه، پروانه استاندارد هشت فرآورده زیر را بدلیل عدم احراز شرایط استاندارد که شامل سیر ترشی و کنسرو خیارشور ممتاز، کنسرو رب گوجه فرنگی و زیتون‌شور با نام تجارتی‌گرین‌فیلد، شکر و قندشکسته با نام تجارتی آتنا و چای سیاه خارجی با نام تجارتی چای یاقوت را ابطال کردند.
* بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی همانند سال گذشته، بودجه چاپ سررسید و تقویم را به امور عام المنفعه اختصاص می‌دهد. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، این بانک در سال 95 به منظور کمک به بهبود وضعیت خدمات بهداشتی مناطق کم برخوردار کشور، از محل عدم چاپ تقویم و سررسید و حذف تبلیغات محیطی، تعداد 25 دستگاه آمبولانس خریداری و به مناطق کمتر توسعه یافته کشور اهدا نمود که در سال جاری نیز در نظر است با تخصیص مبالغ فوق نسبت به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق کم برخوردار اقدام کند که متعاقباً نوع فعالیت‌ها اعلام خواهد شد.گفتنی است بانک سینا در همین راستا و به منظور کمک به توسعه‌اشتغال در مناطق روستایی، از طریق امضای قرارداد همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی با محوریت بنیاد مستضفعان انقلاب اسلامی، نسبت به اعطای تسهیلات با سود پایین به طرح‌های‌اشتغالزا در مناطق روستایی کشور اقدام نموده که تاکنون بیش از 3000 میلیارد ریال به واجدین شرایط پرداخت شده که بخش مهمی از طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده است.
* مسئول کارگروه مزد شورای اسلامی کار و عضو کارگروه تعیین دستمزد سال 97 کارگران در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر که کمیته دستمزد این هفته پیرامون ابعاد مختلف دستمزد نشست دارد، گفت: این روزها شاهد اعلام میزان افزایش نرخ و اعداد خاصی هستیم که هیچکدام با اهداف کمیته دستمزد و شورای عالی کار مطابقت ندارد. فرامرز توفیقی، افزود: در وظایف تبیین‌شده کمیته موضوع سبد معیشت از سال گذشته تدوین و نهایی شده است و در حال به روزرسانی عوامل اثرگذار در سبد معیشت هستیم، بنابر این نقش‌آفرینی شرکای اجتماعی در عینیت بخشیدن به این سبد از یک طرف و از طرف دیگر ارائه راهکارهایی برای جبران فاصله ایجاد شده بین هزینه‌های تعیین سبد کارگران با دستمزد مطرح است.وی با انتقاد از ارائه زودهنگام اعداد و ارقام درباره افزایش دستمزد سال 97، تصریح کرد: ارائه این اعداد نشان از عدم اطلاع از مباحث دستمزدی مطرح در کمیته سه‌جانبه است چرا که ماده 41 قانون کار و مدنظر قرار دادن تورم و سبد معیشت همواره دست‌خوش تغییرات گوناگون است.
نام:
ایمیل:
* نظر: