kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۱۰۱
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲


سرویس ورزشی-
درست 24 ساعت پس از مشخص شدن حریفان ایران در جام جهانی، کارلوس کی‌روش خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: باید با بهترین شرایط راهی جام جهانی شویم و اگر حرف‌هایم را نمی‌پسندید، اخراجم کنید!
در شرایطی که تصور می‌شد کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال رابطه خوبی با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال دارد، در کاخ کرملین روسیه و درست پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی مشخص شد که تمام تصورات اشتباه بوده است.
بعد از مراسم قرعه‌کشی خبرنگاران ایرانی حاضر در مسکو به سمت کی‌روش می‌روند تا نظر وی را در خصوص قرعه ایران در جام جهانی جویا شوند ولی وی حاضر به گفت‌و‌گو نشد. کی‌روش در جمع خبرنگاران ایرانی اظهار داشت: بنده ایمیلی از مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال دریافت کردم که اگر صحبت کنم جریمه خواهم شد و من این را قبول نخواهم کرد. به همین جهت نمی‌خواهم برای آقای تاج و فدراسیون فوتبال مشکل‌سازی کنم.
وی تصریح کرد: نمی‌دانم چه مسائلی از دیدگاه فدراسیون فنی است، سعی کردم از فدراسیون بپرسم تفاوت مسائل فنی با غیر فنی چه چیزی است؟! صحبت کردن در خصوص آماده‌سازی تیم ملی فنی است یا غیر فنی؟ اگر بگویم برای آماده‌‌سازی احتیاج به حمایت مالی‌ داریم، مشکل خواهم داشت ولی روز بعد تاج از من می‌خواهد از معاون محترم رئیس‌جمهور درخواست کمک مالی کنم. خودم مانده‌ام که باید صحبت کنم یا نه؟!
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: نمی‌خواهم هیچ مشکلی با فدراسیون داشته باشم و در حالی که خم می‌شوم، خاضعانه از رسانه‌ها بابت حضورشان در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی تشکر می‌کنم اما نامه‌هایی که از تاج دریافت کردم برای من قابل قبول نیست. این نامه‌هایی که به من تحمیل شده است را نمی‌توانم قبول کنم.
تاج: کی‌روش بهتر می‌داند بحث فنی چیست
صحبت‌های کی‌روش البته از سوی تاج بی‌پاسخ نماند. رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان نیز درباره نامه تهدید‌آمیزش به کارلوس کی‌روش و گلایه سرمربی تیم ملی در این ارتباط، گفت: نامه تهدید‌آمیزی نبوده است. من روز جمعه و قبلا نامه‌ای به کی‌روش زده بودم. چون ایشان در روسیه با خبرنگاران داخلی هم صحبت نشده بود، توضیحاتی به کی‌روش دادم که این توضیحات در واقع در قرارداد او هم آمده است. سرمربی تیم ملی باید به مسائل فنی بپردازد و از مسائل جانبی پرهیز کند. در نامه‌ام از کی‌روش چیزهایی را خواستم که در متن قرارداد او است.
رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: اینکه گفتند نامه تند و سختی بوده است، اینطور نبوده. قرار شد جلسه‌ای با آقای کی‌روش بگذاریم و صحبت کنیم. او گفته است از من خواسته شده به مسئولان و معاون اول رئیس‌جمهور بگویم تا به تیم ملی کمک کنند که این صحبت هم فنی نبوده است. البته این حرف درست است. ما باید از دولت کمک بخواهیم. هزینه‌های تیم ملی سخت و سنگین است. بودجه ما ۵۰ میلیارد تومان بوده که به صورت کامل هم واصل نشده است و عمده آن از درآمدهای خود فدراسیون است. همین کمپی که در روسیه گرفته‌ایم ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد.
تاج با تاکید مجدد بر اینکه نامه‌اش به کی‌روش تهدیدآمیز نبوده و شامل مفادی از قرارداد وی است، درباره این گلایه سرمربی تیم ملی که گفته است فقط باید فنی صحبت کند، افزود: باید مفصل صحبت کنیم. کی‌روش بهتر از من می‌داند که حرف تکنیکال (فنی) یعنی برد، باخت، توپ، اوت، بازیکن و کرنر. ولی به صحبت درباره یک شخص و فضای دیگر نمی‌توان گفت صحبت فنی.
وی در خصوص اینکه آیا ناراحتی کی‌روش به شایعه جدایی‌اش از تیم ملی بعد از جام جهانی ارتباط دارد، گفت: ارتباطی ندارد. این نامه برای قبل بوده است. کی‌روش در روسیه با خبرنگاران صحبت نکرده بود. نامه روز جمعه من هم مربوط به همان نامه قبلی است و تهدید نیست.
کی‌روش: باید به بهترین شکل راهی جام جهانی شویم
البته این پایان ماجرا نبود، بعد از تاج کی‌روش گفت‌و‌گویی با خبرگزاری رویترز داشت و در آن صراحتا به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت اگر حرف‌هایم را نمی‌پسندید اخراجم کنید. کی‌روش در این مصاحبه گفت: نظر من این است که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیازمند آماده‌سازی ویژه‌ در داخل است تا بتواند برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده شود. من اصلا ترسی از گفته‌هایم ندارم و کاری ندارم که آنها می‌خواهند من ساکت شوم. هواداران فوتبال در ایران شایسته این هستند که ما به بهترین شکل برای جام جهانی روسیه آماده شویم و افتخار و سربلندی را برای ایران به ارمغان بیاوریم. مهم نیست آنها می‌توانند من را اخراج کنند،  ولی من نظر خودم را بیان‌ می‌کنم آن هم به خاطر هوادارانی که نیازمند چنین برنامه خوبی هستند.
سرمربی پرتغالی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در ادامه‌ صحبت‌های خود، گفت‌: قرعه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هیجان‌انگیز است و بازی‌های جالبی پیش رو داریم. بازی با تیم‌های خوبی همچون ‌اسپانیا، پرتغال و مراکش فرصت خوبی برای بازیکنان ما است که بتوانیم توانایی خودمان را به رخ همگان بکشیم و نشان دهیم که شایسته حضور در جام جهانی روسیه هستیم و مطمئن هستم که ما عملکرد خوبی در جام جهانی ۲۰۱۸ خواهیم داشت. ما کاملا برای رقابت به روسیه خواهیم رفت و فرقی نمی‌کند که در هر مسابقه‌ای چه چیزی رخ دهد. مطمئن هستم که هواداران از بازی‌های تیم‌ ‌ملی خوشحال می‌شوند. از نظر بازیکنان من مطمئن هستم که آنها از اینکه برابر ‌اسپانیا، پرتغال و مراکش بازی می‌کنند خیلی خوشحال هستند. چون فرصت خوبی برای ما است تا با تیم‌های بزرگ بازی کنیم.
اعتمادی که از دست رفته است
بررسی شرایط حاکم بر تیم ملی نشان می‌دهد که کی‌روش باورش به رئیس و دیگر ارکان فدراسیون را از دست داده و فکر می‌کند خیلی از حرف‌ها و وعده‌هایی که گفته می‌شود هرگز عملیاتی نخواهند شد و ابایی ندارد که این دلخوری را بیان کند تا جایی که عنوان می‌کند «اگر حرف‌هایم را نمی‌پسندید اخراجم کنید.» باید در روزهای آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، آیا آرامش به تیم ملی فوتبال برمی‌گردد یا تاج و کی‌روش همچنان از یکدیگر فاصله خواهند داشت؟!

نام:
ایمیل:
* نظر: