kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۰۹۵
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱

فوتبال و فوتسال ایران با وجود داشتن نماینده‌های زیاد در AFC، نتوانست به بیش از دو عنوان در بین برترین‌های آسیا دست یابد.
 مراسم معرفی برترین‌های فوتبال و فوتسال آسیا چهارشنبه هفته گذشته در بانکوک تایلند برگزار شد و سهم ایران از عناوین، تنها دو جایزه فدراسیون الهام‌بخش و برترین فوتسالیست بود. هر چند انتظار می‌رفت ایران در سایر بخش‌ها همچون بهترین فوتبالیست شاغل در اروپا، بهترین بازیکن سال و بهترین مربی ملی نیز نامزد داشته باشد،‌ اما این اتفاق نیفتاد تا بیشترین جوایز به کشورهای شرق آسیا و کشورهای عربی برسد.اما در این میان ایران می‌توانست با استفاده از کرسی‌های خود در کنفدراسیون فوتبال آسیا، بهتر ظاهر شده و حداقل عناوین از دست رفته قبلی را برگرداند. به عنوان مثال، در دوره‌های قبلی مراسم برترین‌ها، از بهترین تیم ملی فوتسال نیز تقدیر به عمل می‌آمد و اغلب این عنوان به فوتسال ایران اختصاص پیدا می‌کرد. همچنین در سال ۲۰۱۵ بهترین تیم باشگاهی فوتسال نیز انتخاب شد و از باشگاه تاسیسات دریایی ایران به خاطر قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا تقدیر به عمل آمد اما AFC در اقدامی تامل‌برانگیز، نقش فوتسال را در مراسم برترین‌ها کم رنگ کرد.
‌با این وجود علی کفاشیان بعد از حذف آیتم‌های فوتسالی به عنوان رئیس‌کمیته فوتسال AFC به رسانه‌های داخلی، وعده بازگشت آنها را داد با این حال امسال هم بخش برترین تیم ملی فوتسال،‌ در بین آیتم‌ها گنجانده نشد تا عدم استفاده از کرسی‌های بین‌المللی بیش از پیش احساس شود.مهدی تاج عضو کمیته مسابقات، علی کفاشیان رئیس‌کمیته فوتسال و علی تارقلی زاده به عنوان رئیس‌دپارتمان فوتسال AFC‌ این توانایی را داشتند تا با استفاده از نفوذ خود در کنفدراسیون فوتبال آسیا، به سود منافع ملی، لابی کرده و تعداد نامزدها و نفرات برتر از کشورمان را افزایش دهند اما نکته جالب این است که تعداد اعضای ایرانی AFC، بیشتر از تعداد نامزدهای امسال بود و تنها تغییری که به نفع ایران افتاد، دعوت از برترین فوتسالیست به مراسم بود چرا که AFC از سال ۲۰۱۵، بازیکن برتر فوتسال را به مراسم دعوت نکرد و جایزه او را به فدراسیون فوتبال تحویل می‌داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: