kayhan.ir

کد خبر: ۱۲۰۰۶۵
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
توسط ماموران گمرک بازرگان صورت گرفت

 
 ماموران گمرک بازرگان در دو عملیات مبارزه با قاچاق موفق شدند مقدار 115 هزار و 800 دلار آمریکا و 58 هزار یورو ارز مسافری قاچاق را در پالتوی مسافر ورودی از کشور ترکیه کشف کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ماموران گمرک بازرگان در عملیات نخست با تحلیل اطلاعات مسافران ورودی و کنترل تردد مسافران به یک مسافر مشکوک شدند.
ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از این مسافر که از ترکیه وارد کشور شده بود درخواست کردند تا محتوای چمدان و کالاهای همراه خود را به گمرک اظهار کند.
ماموران گمرک که به کمک تجهیزات کنترلی و تحلیل اطلاعات ورود مسافران به اظهار این مسافر مشکوک شده بودند به اطلاعات اظهاری فرد و بازرسی از چمدان این مسافر ورودی کفایت نکرده و اقدام به بازجویی بدنی از این مسافر می‌کنند.در جریان این بازجویی‌ها ماموران گمرک به ضخامت پالتوی مسافر مشکوک و در بررسی‌های بیشتر متوجه ‌شدند که اشیایی در داخل پالتو جاسازی شده است.
در بازرسی از پالتوی این مسافر و برش آن در نهایت ماموران گمرک موفق به کشف 115 هزار و 800 دلار آمریکا و 8 هزار یورو شدند.
بنابراین گزارش، از اولین عملیات ماموران گمرک بازرگان ساعاتی نگذشته بود که بر اساس اطلاعات مسافران ورودی و اطلاعات به دست‌آمده از قاچاقچی اول، ماموران گمرک به یک مسافر ورودی دیگر از ترکیه مشکوک ‌شدند.
ماموران گمرک این مسافر را جهت بازرسی به قسمت ویژه منتقل کردند اما در هنگام بازرسی، این مسافر متوجه لو رفتن شگرد خود شده و فرار می‌کند اما پس از فرار با هماهنگی و همکاری یگان حفاظت گمرک این فرد دستگیر شد.ماموران گمرک دوباره این مسافر را بازرسی و متوجه شدند به بدن وی اشیایی چسبیده است؛ در نهایت ماموران گمرک موفق ‌شدند در بازرسی‌های بیشتر از بدن این مسافر مقدار 54 هزار یورو ارز قاچاق را کشف و ضبط کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: