در جشنواره سراسری سازمان بسیج دانشجویی
قالیباف: نظام بروکراسی کشور بیشتر از دشمن خارجی مانع پیشرفت انقلاب است

محمدباقر قالیباف رئیس ‌مجلس شورای اسلامی طی سخنان ویدئویی در این مراسم با‌ اشاره به نقش مردم در جریان انقلاب گفت: در تمام سال‌های انقلاب به عینه دیدیم که هرگاه مردم در کارها دخیل بوده‌اند موفق شدیم، در دوران دفاع مقدس خداباوری در کنار باور واقعی امام (ره) به نیروهای مردمی بود که پیروزی را برای ما رقم زد، در عرصه‌های خدمات‌رسانی هم می‌بینیم که مردم تا زمانی در حوادثی مانند سیل و زلزله پای کار نیامدند توان حل مشکل وجود ندارد.
قالیباف ادامه داد: انقلاب ما بعد از پیروزی مسیر جدیدی را آغاز کرد و نظام سلطه را به چالش کشید، امروز جوانان بسیجی ما باید خودشان را در مرکز عالم بدانند.
قالیباف: مأموریت جوانان انقلابی شکستن حلقه‌های سوءمدیریت در کشور است
وی در ادامه از جوانان حزب‌اللهی خواست تا منطق خداباوری و مردم‌باوری را به تمام عرصه‌های جامعه بیاورند و گفت: امروز جوانان ما همان‌گونه که در مقابل زیاده‌خواهی‌ها، ظلم و خوی استکباری آمریکا ایستادند و در آرمان فلسطین ثابت‌قدم بودند و عقب نشستند، برای تغییر نظام بروکراسی حاکم بر کشور و برای حل مسائل کشور نیز پیش‌قراول باشند.
رئیس ‌مجلس اظهار داشت: راهکارهای متعددی برای حل مشکلات کشور وجود دارد به شرط اینکه انگیزه لازم برای حل مشکلات باشد.
قالیباف تصریح کرد: وظیفه همه ما اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است، سوءمدیریت و ناکارآمدی به اندازه التقاط فکری آسیب‌زاست. مأموریت جوانان انقلابی شکستن حلقه‌های سوءمدیریت در کشور است.
وی تأکید کرد: امروز نظام بروکراسی و اداری در کشور حتی بیشتر از دشمن خارجی یعنی آمریکای جنایتکار مانع پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی است.
مشکلات اقتصادی قابل حل است
وی گفت: جوانان باید مسیر را باز کنند و خودشان محیط اطراف را با همه فشارها و موانع که وجود دارد تغییر دهند ما نباید منتظر کسی باشیم و نباید تردید به دلمان راه دهیم ناامیدی سم کار تشکیلاتی است، مطمئن باشید مشکلات اقتصادی هم قابل حل است.
رئیس ‌مجلس در ادامه با ‌اشاره به مشکلات کشور ادامه داد: امروز جوانان انقلابی، متخصص و متعهد در بسیج توانسته‌اند در همه عرصه‌ها مخصوصاً عرصه جهادی و دانش‌بنیان خدمات خوبی را برای کمک به مردم و کشور داشته باشند.
وی افزود: مأموریت جوانان به خصوص جوانان حزب‌اللهی سراسر کشور، حل معضل ریشه‌دار سوءمدیریت و انفعال مدیریتی باید باشد.
سردار سلیمانی: مسئولان بدانند ظرفیت حل
 همه مسائل کشور در داخل وجود دارد
سردار سلیمانی رئیس ‌سازمان بسیج مستضعفین نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند ما در گام دوم انقلاب قرار داریم و در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری ملت ایران را به ویژه جوانان را به میدان فراخواندند تا با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، با امید به آینده و نترسیدن از دشمن و با روحیه جهادی و با جهش در پیشرفت بتوانند گام‌های بلند تحقق دولت اسلامی جامعه‌پردازی و تمدن نوین اسلامی بردارند و ان‌شاءالله این هدف بزرگ و تاریخی را محقق کنند.
وی ادامه داد: در این میان، حل سریع مسائل اهمیت ویژه‌ای دارد و اساساً تشکیل دولت اسلامی یعنی پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی در همه ابعاد و تحقق مردم‌سالاری دینی و مردم سالاری اسلامی در همه موضوعات.
سردار سلیمانی گفت: ما برای اینکه بتوانیم این مهم را محقق کنیم نیاز داریم به شناخت ظرفیت‌ها و با تکیه بر انرژی داخلی و درونی ملت ایران و ظرفیت‌های گسترده میهن اسلامی گام‌های بلندی را جهت پیشرفت و عدالت برداریم.
به گزارش فارس، رئیس‌ سازمان بسیج افزود: برداشتن گام‌های بلند مستلزم احصای مسائل گوناگون است و چون این مسائل به صورت ریز و درشت در جغرافیای جمعیتی در سطح ایران اسلامی گسترده هستند لازم است به صورت گسترده یعنی نهضتی به حل آنها پرداخت. حل مسائل هم قطعاً با روش‌ها و تکنیک‌های عالمانه خواهد بود.
وی اضافه کرد: نهضت جوانان مسئله‌محور که منبعث از حرکت قابل ستایش بسیج دانشجویی در سال‌های اخیر است و مورد تحسین رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است یک تجربه گرانسنگ برای نسل جوان است که ان‌شاءالله با تکیه بر این تجربه ما بتوانیم این حرکت مقدس را افزایش دهیم.